Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Podsumowanie tygodnia 08.10-14.10.2018

Aktualności ze świata kryptowalut: Wielka Brytania rozważa regulacje, Malta wspiera Vanuatu, prezes Banku Światowego zafascynowany blockchainiem, a Litecoin świętuje 7 lat istnienia. Czytaj więcej na Atlas Bitmarket.

15 października 2018 | 11:16

Przed Wami kolejna porcja newsów z minionego tygodnia i… spóźnione życzenia urodzinowe! 

Kiedy UK ureguluje rynek kryptowalut?

Kiedy Wielka Brytania w końcu ureguluje rynek kryptowalut? Zdaniem Jeffa Kaufmanna, dyrektora prawnego brytyjskiej firmy prawniczej Reynolds Porter Chamberlain (RPC), może to nastąpić nawet za dwa lata. Jego zdaniem tego typu regulacje wymagają czasu i dokładnych analiz. Stawka jest jednak wysoka:

“Wyścig o ustanowienie funkcjonującego i regulowanego reżimu kryptowalut jest z pewnością warty wygranej, ponieważ ich użycie staje się coraz powszechniejsze w Europie i na świecie. Stworzenie centrum handlu kryptowalutami może mieć również pozytywny wpływ na firmy obsługujące te rynki, takie jak brokerzy, banki inwestycyjne i depozytariusze, a także potencjalny wzrost wpływów z podatków dla władz.”

Kryptowaluty nie zagrażają stabilności finansowej

W środę Rada Stabilności Finansowej (FSB) opublikowała specjalny raport.  Wynika z niego, że cyfrowe waluty nie stanowią ryzyka dla stabilności finansowej:

„Bazując na dostępnych informacjach, kryptoaktywa nie stanowią widocznego ryzyka dla stabilności rynku finansowego na ten moment. Jednak dokładne monitorowanie jest potrzebne w świetle błyskawicznego rozwoju rynku. Jeśli wykorzystanie kryptowalut będzie się nadal upowszechniać, może mieć to implikacje na rynek finansowy w przyszłości”.

Malta pomaga w regulacji rynku blockchain innym

Władze Malty zadecydowały, że pomogą rządowi wyspiarskiego kraju Vanuatu w regulowaniu rynku sieci bloków i kryptowalut. Nastąpi to na oficjalną prośbę ministra spraw zagranicznych Vanuatu, Ralpha Regenvanu, który poprosił rząd maltański o pomoc w tworzeniu prawodawstwa z zakresu blockchain. Ponoć zrobił to na polecenie Rady Ministrów.

Prezes Banku Światowego zafascynowany siecią bloków

Prezes Banku Światowego, Jim Yong Kim, przyznał, że jest entuzjastą technologii rozproszonej księgi (DLT) i blockchaina. Uważa, że nowe rozwiązania mają “ogromny potencjał”. W czasie spotkania Banku na Bali zauważył jednak, że jego instytucja musi nadgonić pewne zapóźnienie technologiczne. Sam wykazuje jednak przy sceptycyzm do kryptowalut:

“Technologia Blockchain jest czymś, czym wszyscy są podekscytowani, ale musimy pamiętać, że Bitcoin jest jednym z przypadków użycia blockchaina. A kiedy używano blockchaina [w tej kwestii], były to głównie schematy Ponzi, więc jest to bardzo ważne, że jeśli przejdziemy dalej, musimy być pewni, że nie zostanie to tak wykorzystane.”

Litecoin jest z nami już 7 lat!

Na koniec coś bardzo przyjemnego! Litecoin jest już z nami siedem lat. Sieć ltc wystartowała dokładnie 13.10.2011 r. Jej twórcą i zarazem kryptowaluty był Charles Lee. Litecoin przed długi okres uchodził na „srebro Internetu” i był drugą pod kątem kapitalizacji walutą opartą na blockchainie, zaraz po bitcoinie. Wszystkim użytkownikom ltc życzymy dziś nowego ATH i dalszego rozwoju ich ulubionej kryptowaluty.

Tekst pochodzi z serwisu Atlas Bitmarket.