Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Podsumowanie tygodnia 05.11-11.11.2018

Petro jako jednostka rozliczeniowa OPEC, domniemane rozwiązanie identyfikacji Satoshiego Nakamoto i wybory KryptoGubernatorów w USA - oto najważniejsze newsy kryptowalutowe. Francja z kolei planuje zmiany w opodatkowaniu walut cyfrowych. Czy to oznacza nowe trendy i regulacje na rynku kryptowalut?

12 listopada 2018 | 15:21

Jakie ciekawe newsy przygotowaliśmy dla was dzisiaj?

Petro jednostką rozliczeniową OPEC?

Firma PDVSA cytuje w oficjalnym tweecie swojego prezesa Manuela Quevedo, który jest także wenezuelskim Ministrem ds. Ropy i Górnictwa, który uważa, że:

“Będziemy prezentować Petro OPEC w 2019 roku jako główną cyfrową walutę popartą ropą naftową.”

Czy więc wenezuelska pseudo-kryptowaluta ma realne szansę na zaistnienie w gospodarce międzynarodowej? Wydaje się to wątpliwe, ale widać, że władze Wenezueli nadal wierzą w swój projekt lub też są zdesperowane i chcą nadać mu jakiejkolwiek wartości poprzez realne wprowadzenie do obiegu.

Wiemy kim był Satoshi Nakamoto?

Jeff Garzik, współtwórca kodu bitcoina, zaś teraz główny programista BitPay, w  czasie wywiadu udzielonego Bloomberg’owi zdradził, kim – jego zdaniem – był Nakamoto.

„Pierwszym koderem Bitcoina był ktoś bardzo, bardzo inteligentny, ale bez klasycznego przygotowania programistycznego. Moja osobista teoria? Dave Kleiman. Kod pasuje do jego stylu kodowania”.

Kim zaś był Kleimen? To były żołnierz i detektyw, który zmarł w 2013 roku z powodu zakażenia gronkowcem. Karierę czynnego żołnierza zakończył w 1995 roku, kiedy został sparaliżowany w wyniku wypadku motocyklowego. Po tym tragicznym wydarzeniu rozpoczął pracę w informatyce śledczej dla Palm Beach County Sherriff na Florydzie.

USA będą rządzić KryptoGubernatorzy

Dwóch pro-kryptowalutowych kandydatów na gubernatorów zdobyło mandaty w Kalifornii i Kolorado. W Kalifornii Gavin Newsom zdobył aż 59 procent poparcia, zaś w Kolorado Jared Polis, pokonał uzyskał 51,6 proc głosów. Ciekawi zwłaszcza program tego drugiego. Chce on bowiem wykorzystać blockchain m.in. do ochrony wyborców, wzmocnienia infrastruktury cyberbezpieczeństwa, polepszenia sieci energetycznej stanu Kolorado czy implementacji technologii w księgach publicznych. Polityk myśli też o stworzeniu tzw. piaskownic regulacyjnych.

Zmiany w podatkach we Francji

Komisja finansowa we francuskiej izbie niższej parlamentu poparła plany obniżenia podatku od sprzedaży walut cyfrowych. Tym samym dostosowuje wysokość podatku do  innych podatków od zysków kapitałowych. Teraz zyski uzyskane z obrotu kryptowalutami są opodatkowane według stawki 36,2 procent, zaś inne formy zysków kapitałowych są opodatkowane na niższym poziomie tj. 30 procent. Warto zauważyć, że decyzja ta jest zbieżna z formą opodatkowania walut cyfrowych w Polsce.

Tekst pochodzi z serwisu Atlas Bitmarket.