Reklama:

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Podsumowanie tygodnia 19.11.-25.11.2018

IOST rozwija się szybko! Polski Dyrektor ds. Rozwoju Europejskiego rynku, Kacper Żytkowicz, pracuje nad projektem, który ma być "nowym Ethereum". Bitcoin jest krytykowany przez głównego stratega Ripple Labs. Czy kurs BTC zdoła odrobić straty? Planowana premiera sieci IOST w Q1 2019. Finanse osobiste: prognozy na koniec roku. Cały rozwój wydarzeń w obszarze kryptowalut.

26 listopada 2018 | 12:39

Miniony tydzień stał pod znakiem spadków. Przygotowaliśmy dla was jednak też ciekawsze newsy, nie tylko dotyczące bessy.

Polak będzie odpowiedzialny za rozwój IOST w Europie

Kacper Żytkowicz został Dyrektorem ds. Rozwoju IOST na Europę. Projekt już dzisiaj jest przez wielu nazywany „nowym Ethereum”.

Główną ideą stojącą za IOST jest rozwiązanie problemu skalowalności blockchaina. Działający już teraz TestNet obsługuje 7000-8000 transakcji na sekundę. To jednak dopiero początek. Celem jest stworzenie zdecentralizowanego procesu weryfikacji bloków, który w praktyce może obsługiwać aż 100 000 transakcji na sekundę. Szczegóły techniczne projektu możecie znaleźć w dokumentacji technicznej.

IOST prężnie się rozwija. Prace idą na tyle szybko, że niedawno udało się zaktualizować roadmapę (znajdziecie ją TUTAJ). Nowa wersja „mapy drogowej” zapowiada oficjalną premierę sieci IOST w Q1 2019 r.

Bitcoin to „bieda-technologia”?

Bitcoin i jego blockchain to przełom technologiczny. Przynajmniej dla wielu obserwatorów rynku. Główny strateg Ripple Labs uważa jednak inaczej i twierdzi, że token jego firmy jest częściej  używany niż bitcoin i że technologia najstarszej kryptowaluty to „bieda-technologia”.

Swój pogląd przedstawił na wideo, które zostało opublikowane na Twitterze w piątek przez użytkownika o id @DiepSanh. Cory Johnson – bo o nim mowa – krytykuje Bitcoina za problemy ze skalowalnością i za to, że jego kurs jest uzależniony od stosunkową wąskiej grupy osób, co uwidoczniło się w czasie tzw. „wojny o hash” (pisaliśmy o tym tutaj).

Co dalej z kursem btc?

No właśnie, to pytanie zadaje sobie każdy. Sonny Singh, dyrektor handlowy (COO) globalnego procesora płatności  BitPay powiedział w rozmowie z dziennikarzem Bloomberga, że jego zdaniem główna kryptowaluta do końca kolejnego roku osiągnie cenę w przedziale od 15 000 do 20 000 USD. Jego zdaniem wejście na rynek inwestorów instytucjonalnych odpali nową falę hossy.

Podobnie uważają Thomas Lee z Fundstrat i Mike Novogratz z Galaxy Digital.

Liderzy DasCoin umawiali się na wspólne zeznania w prokuraturze

Na koniec news związany z DasCoin. Projektem niedawno oficjalnie zainteresowały się polskie służby. CBŚ wysłało do osób zaangażowanych w domniemaną piramidę wezwania na przesłuchania drogą mailową. Wykorzystując ten fakt – i na razie brak wezwań w formie papierowej – liderzy projektu prosili za pośrednictwem wideo-chatu teraz jego członków o zachowanie spokoju i przekładanie przesłuchań z CBŚ na jak najpóźniejsze terminy. W nagraniu sugeruje się, że CBŚ może chcieć “wymusić” zeznania.

Całe nagranie obejrzycie poniżej na kanale fundacji Trading Jam:

 

Tekst pochodzi z serwisu Atlas Bitmarket.

Reklama:

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut