Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Podsumowanie tygodnia 01.10-07.10.2018

Token zespołowy ICOBusters, inicjatywa Seulu na rzecz Blockchain oraz wzrost liczby bitomatów w Argentynie - ciekawe wydarzenia minionego tygodnia spoza radaru. Dowiedz się więcej z artykułu Atlas Bitmarket.

8 października 2018 | 07:36

Co wydarzyło się w minionym tygodniu? Poniżej skrót ciekawszych newsów, o których nie pisaliśmy w czasie trwania minionego tygodnia.

Token zespołowy ICOBusters

Projekt ICOBusters chce wyemitować token zespołowy. Twórcy przyznali to w czasie BlockchainTechCongress we wtorek, 2 października. Tak pomysł określają sami twórcy: „W przeciwieństwie do personalnego, powiązanego z konkretną osobą, taki token będzie związany z całym zespołem. Jego posiadanie umożliwi nabycie pracy wszystkich osób wchodzących w skład teamu. Warte zauważenia jest to, że wzrost ceny takiego tokena będzie skutkować wzrostem wartości oraz jakości oferowanych usług i produktów. Jeśli zespół tak postanowi, to może również prowadzić działania spekulacyjne związane z emitowanym tokenem. W ten sposób ma on szansę trafić do większego grona odbiorców zorientowanego na blockchain.”

Seul chce postawić na Blockchain

Burmistrz Seulu, Park Won-soon, planuje plan 5-letni związany z rozwojem branży Blockchain. Newsa podała koreańska agencja informacyjna Yonhap News w czwartek, 4 października. W ramach działań ma powstać fundusz publiczno-prywatny. W mieście mają powstać też centra technologiczne, w których swoje siedziby ma mieć 200 firm. W planach jest też wyszkolenie aż ponad 700 ekspertów rynku. Park widzi w rozproszonej księdze (DLT) “podstawę technologii czwartej rewolucji przemysłowej”. Jego celem jest uczynienie z Seulu “centrum ekosystemu przemysłu Blockchain”.

Ripple na kolejnej Olimpiadzie?

O powyższym marzą wszyscy, którzy podpisali petycję na stronie Change.org. Takich osób jest aż 5300. By wniosek można było złożyć w Międzynarodowym Komitecie Olimpijskim potrzebne jest 7500 głosów.

Autorzy petycji są przekonani, że Ripple będzie najlepszym wyborem dla organizatorów jeśli chodzi o rodzaj płatności. Kryptowaluta ma ich zdaniem ułatwić rozrachunki z dostawcami infrastruktury oraz pomiędzy samymi uczestnikami imprezy.

W Argentynie wzrośnie liczba bitomatów

Swoje plany wejścia na rynek Argentyny zadeklarowała ogłosiła firma – Odyssey Group. Zgodnie z zapowiedziami  ma zainstalować nawet 150 bitomatów jeszcze przed końcem przyszłego roku. Większość z nich ma działać już „w pierwszych miesiącach” 2019 roku.

To ciekawy pomysł biorąc pod uwagę, że w Argentynie działają teraz… dwa bitomaty, oba w Buenos Aires. Wzrost zainteresowania obywateli bitcoinem wynika jest z problemami, z jakimi boryka się ich obecna waluta fiducjarna.

 

Tekst pochodzi z serwisu Atlas Bitmarket.