Podsumowanie tygodnia 17.09-23.09.2018
Przed Wami kolejne podsumowanie tygodnia.
Dubaj chce płacić poprzez Blockchian
Dubajski Departament Finansów (DoF) nawiązał współpracę z Smart Dubai Office (SDO). Wspólnym celem jest uruchomienie system płatności opartego na Blockchain. Informację podał 23 września lokalny serwis informacyjny Zawya.
Nowa platforma wystartowała w niedzielę, 23 września. Na razie korzystać z niej mogą jednostki rządowe, takie jak policja, Zarząd Dróg i Transportu (RTA) oraz Urząd Zdrowia w Dubaju (DHA).
Rosyjskie banki są zainteresowane Blockchain
Grupa dużych rosyjskich banków chce inwestować i rozwijać rynek Blockchain. Spotkanie dotyczącego tego tematu odbyło się w minionym tygodniu na moskiewskiej giełdzie. Tematem zainteresował się rosyjski portalu informacyjnym RBC.
Za organizację spotkania były odpowiedzialne m.in. następujące banki: Sbierbank, Alfa-Bank, VTB.
Grupa interesuje się zwłaszcza kwestiami regulacyjnymi. Omówiła temat z przybyłymi na spotkanie przedstawicielami japońskiej giełdy Bitflyer, platformy NCH z Singapuru i osobami powiązanymi ze środowiskiem Litecoina. Obecny był także minister finansów Luksemburga Luc Frieden.
SEC nadal nie podjęło decyzji dot. ETFów
Amerykańskiej telenoweli ciąg dalszy. Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) w czwartek poinformowała, że nadal nie podjęła wiążącej decyzji w sprawie bitcoinowego ETFu (exchange-traded fund). Autorem analizowanego wniosku jest giełda instrumentów pochodnych CBOE.
To już drugi raz, gdy SEC przedłuża podjęcie decyzji. Pierwszy raz miało to miejsce w sierpniu.
Kolejna krypto-giełda zaatakowana przez hakerów
Hakerzy z powodzeniem zaatakowali i okradli japońską giełdę kryptowalut Zaif. Platforma straciła w ten sposób środki o równowartości ponad 59 mln. USD. Przestępcy ukradli środki z tzw. “gorących portfeli”, a także 2,2 miliarda jenów z aktywów firmy.
Dane portalu Coinpaprika podają, że Zaif jest na 101. miejscu w rankingu największych giełd kryptowalut, patrząc na wolumeny.
To nie pierwszy udany atak cyber-przestępców na japońską giełdę. Na początku roku platforma Coincheck utraciła tokeny o łącznej wartości $600 milionów. Tym samym ustanowiła niechlubny rekord w kwestii utraconych środków wyrażonych w kryptowalutach.
Tekst pochodzi z serwisu Atlas Bitmarket.