Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Atak phishingowy w świecie kryptowalut: Inwestor stracił ponad 101 000 dolarów – Szokująca historia skradzionych kryptowalut


Atak phishingowy w świecie kryptowalut: Inwestor stracił ponad 101 000 dolarów

Szokujące wieści dochodzą z świata kryptowalut – inwestor padł ofiarą ataku phishingowego, tracąc ponad 101 000 dolarów w różnych kryptowalutach na kilku blockchainach. Zdaniem firmy zabezpieczającej Blockchain, PeckShield, sprawca skradł znaczną sumę z portfela ofiary, wykorzystując złożone metody i luki w zabezpieczeniach.

Szczegóły ataku: co dokładnie stracił inwestor?

Według danych firmy PeckShield, adres inwestora został ogołocony z ponad 237,8 miliarda OSAK o wartości 66 682 dolarów z defi projektu Osaka Protocol, oraz 287 miliardów tokenów CAW o wartości 26 490 dolarów. Dodatkowo, złodziej zdołał ukraść 213 HIGH o wartości 938 dolarów i 426 USDT na sieci Ethereum.

Inne skradzione aktywa obejmują 3 000 USDC na BNB Chain, w tym 0,5 PENDLE i 0,1 WBTC na Arbitrum. Warto zauważyć, że mimo ataku, adres przetrzymuje nadal aktywa kryptograficzne o wartości 7000 dolarów.

Metody ataku i działania przestępców

Złodzieje wykorzystali funkcję wielokrotnego wywołania, umożliwiającą wykonanie wielu funkcji inteligentnych kontraktów w jednej transakcji. To skomplikowane podejście pozwoliło sprawcom dokonać wielu operacji na różnych łańcuchach blokowych, co utrudniło śledztwo i odzyskanie skradzionych środków.

Ostrzeżenie dla społeczności kryptowalut: ciągłe zagrożenie phishingowe

W tegorocznym krajobrazie kryptowalut, ataki phishingowe stają się coraz częstsze, choć nieco zmniejszona jest ich częstotliwość. Nedawno nieokreślony uczestnik rynku stracił ponad 674 000 dolarów w USDC, podkreślając ciągłe zagrożenie ze strony oszustów.

Warto zaznaczyć, że ten incydent nie jest odosobniony – podobne ataki miały miejsce wcześniej w tym roku. W jednym z przypadków, ofiara straciła tokeny Bored Ape Yacht Club (BAYC) o wartości 145 000 dolarów, a w innym handlowiec pozbył się ponad 180 000 dolarów w USDC i tokenach Andy. Analogicznie do opisanego ataku, sprawcy wykorzystali taktykę wielokrotnego wywołania, pozwalającą na przeniesienie środków z portfela ofiary do kontrolowanych przez nich portfeli.

Ostrzegając społeczność kryptowalut, niezbędne jest zachowanie ostrożności przy korzystaniu z portfeli cyfrowych oraz inwestowaniu w projekty blockchainowe, by uniknąć ataków i utraty środków.