Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Ataki ransomware na farmaceutyczne giganty: Crinetics Pharmaceuticals pod lupą cyberprzestępców


Firma farmaceutyczna Crinetics Pharmaceuticals pod lupą po ataku ransomware

Firma farmaceutyczna Crinetics Pharmaceuticals, notowana na giełdzie Nasdaq, znalazła się w centrum uwagi po incydencie cybernetycznym zgłoszonym przez grupę ransomware LockBit. Spółka specjalizuje się w opracowywaniu innowacyjnych terapii dla chorób endokrynologicznych.

Odkrycie podejrzanej aktywności i reakcja firmy

Po wykryciu podejrzanej aktywności w jednym z kont pracowniczych, Crinetics Pharmaceuticals natychmiast zablokowała dostęp i uruchomiła proces reagowania na incydenty cybernetyczne. Firma zaangażowała ekspertów zewnętrznych oraz poinformowała odpowiednie organy ścigania o zajściu.

LockBit żąda okupu

Grupa LockBit zażądała od Crinetics Pharmaceuticals okupu w wysokości 4 milionów dolarów, ustalając termin na 23 marca. Jednak spółka postanowiła nie odpowiadać na żądania ransomware, co spowodowało trudności w działaniu dla grupy cyberprzestępczej.

Zagrożenie dla innych firm farmaceutycznych

Lider rzekomej grupy LockBit, znany jako LockBitSupp, zapowiedział kontynuowanie ataków, mając na celu zaatakowanie miliona firm na całym świecie. LockBit jest znany z atakowania międzynarodowych firm farmaceutycznych, a wcześniej padło już kilka korporacji ofiarą tego ransomware.

Aresztowania związane z grupą LockBit

Według danych dostarczonych przez Recorded Future, LockBit przeprowadził blisko 2300 ataków, a Departament Sprawiedliwości USA informuje, że grupa uzyskała ponad 120 milionów dolarów z okupu. Kilka osób związanych z grupą zostało aresztowanych na Ukrainie i w Polsce, a planowane są kolejne zatrzymania w związku z działalnością cyberprzestępczą.

Crinetics Pharmaceuticals oraz inne firmy farmaceutyczne pozostają na czujności w obliczu rosnącego zagrożenia atakami ransomware, starając się skutecznie chronić swoje dane i systemy przed cyberprzestępczością. Przyrost incydentów cybernetycznych wymaga ciągłej innowacji i inwestycji w zabezpieczenia, aby minimalizować ryzyko utraty danych oraz działania szkodliwego oprogramowania.