„Bhutan: Kopalnictwo Bitcoinów przed nadchodzącym halvingiem”


Bhutan zainwestuje w kopalnictwo Bitcoinów przed nadchodzącym halvingiem

Bhutan, malownicze królestwo himalajskie, planuje znaczące inwestycje w rozwój kopalnictwa Bitcoinów przed nadchodzącym halvingiem. Celem jest zrównoważenie wpływu na dochody oraz zwiększenie łącznej mocy kopalnictwa do 600 megawatów do pierwszych sześciu miesięcy 2025 roku.

Partnerstwo rządu Bhutanu z firmą kryptograficzną

Druk Holding & Investments (DHI), firma inwestycyjna rządu Bhutanu, nawiązała partnerstwo z renomowaną firmą kryptograficzną Bitdeer Technologies Group, notowaną na giełdzie Nasdaq. Współpraca ta ma przyspieszyć rozwój sektora kopalnictwa w kraju.

Wykorzystanie odnawialnych źródeł energii

Bhutan, będąc posiadaczem obfitujących zasobów energii wodnej, idealnie nadaje się do prowadzenia operacji kopalnictwa Bitcoinów. Energia wodna, jako czyste i odnawialne źródło energii, stanowi solidną podstawę dla rozwoju tej branży.

Zrównoważony rozwój operacji kopalnictwa

Królestwo Bhutan skupia się na efektywności i zrównoważonym rozwoju swoich operacji kopalnictwa poprzez wykorzystanie najnowocześniejszych technologii dostępnych w branży. Planowane ulepszenia mają na celu zdobycie pozycji kluczowego gracza na arenie międzynarodowej kopalnictwa.

Wyzwania związane z halvingiem w 2024 roku

W obliczu nadchodzącego halvingu w kwietniu 2024 roku, Bhutan stawia sobie ambitne cele pokonania wyzwań związanych z redukcją nagród blokowych dla kopaczy Bitcoinów o 50%. Jednakże, rosnące koszty obliczeniowe związane z zwiększającą się trudnością wydobycia stanowią istotne wyzwanie dla branży.

Rozwój technologii blockchain

DHI postrzega technologię blockchain jako istotny fundament do stworzenia ekosystemu innowacji dla startupów. Bhutan zamierza wykorzystać swoje odnawialne zasoby energii wodnej do osiągnięcia efektywności i stać się kluczowym graczem na międzynarodowej scenie kopalnictwa, przyczyniając się do globalnej transformacji sektora kryptowalut.