Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Bitcoin Cash (BCH) – drugie zmniejszenie nagród dla kopiących i fluktuacje cen – co to oznacza dla tej kryptowaluty?


Bitcoin Cash (BCH) – drugie zmniejszenie nagród dla kopiących w historii

3 kwietnia 2021 roku miało miejsce drugie w historii zmniejszenie nagród dla kopiących Bitcoin Cash (BCH) o godzinie 22:45 czasu uniwersalnego (UTC) przy wysokości bloku 840 000. Nagrody dla kopiących zostały zmniejszone z 6,25 BCH do 3,125 BCH.

Bitcoin Cash – szybsza i tańsza alternatywa dla Bitcoina

Bitcoin Cash to sieć blockchain oparta na proof-of-work i kryptowaluta, która jest uważana za szybszą i tańszą w użyciu niż Bitcoin (BTC). Pierwsze zmniejszenie nagród dla kopiących Bitcoin Cash miało miejsce 8 kwietnia 2020 roku, kiedy nagrody spadły z 12,5 BCH do 6,25 BCH.

Fluktuacje cen Bitcoin Cash

Cena Bitcoin Cash wzrosła o 147,85% w ciągu ostatnich trzech miesięcy, o 24% w ciągu ostatnich 30 dni, a w ciągu ostatnich 24 godzin spadła o 9,94%. Obecnie cena Bitcoin Cash wynosi 572,21 dolarów według danych CoinMarketCap.

Likwidacja pozycji i otwarte zainteresowanie

Spadek cen spowodował likwidację pozycji o łącznej wartości 3,9 miliona dolarów, głównie dotykających długich pozycji na kwotę 3,3 miliona dolarów oraz krótkich pozycji na kwotę 569 540 dolarów według danych CoinGlass. 29 marca Cointelegraph poinformował, że otwarte zainteresowanie (OI) w kontraktach terminowych bezterminowych Bitcoin Cash osiągnęło rekordową wartość 708,75 miliona dolarów. Obecnie OI kontynuuje wzrost, wzrastając do 799,23 miliona dolarów.

Podsumowanie

Bitcoin Cash doświadczył drugiego w historii zmniejszenia nagród dla kopiących, co ma wpływ na rynek oraz aktywność handlową. Fluktuacje cen oraz wzrost zainteresowania kontraktami terminowymi bezterminowymi Bitcoin Cash wskazują na ciągłe zmiany i rozwój w tej kryptowalucie. Sytuacja na rynku kryptowalut jest dynamiczna, dlatego warto śledzić najnowsze informacje, aby być na bieżąco z wydarzeniami związanymi z Bitcoin Cash.