Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Bitcoin Cash (BCH) po halvingu: jak zmieni się rynek kryptowalut?


Kryptowaluta Bitcoin Cash (BCH) przeprowadził halving

Jedną z popularnych odmian Bitcoina jest Bitcoin Cash (BCH), który niedawno przeprowadził halving, czyli zmniejszenie wynagrodzenia dla górników za rozwiązanie bloku. To istotne wydarzenie w świecie kryptowalut, które ma wpływ na cenę tego aktywa oraz na cały rynek kryptowalutowy.

Wzrost ceny Bitcoin Cash (BCH) po halvingu

Po halvingu, cena Bitcoin Cash wzrosła o 10% w ciągu zaledwie 24 godzin, co czyniło go jednym z najlepszych perfomerów wśród kryptowalut na spokojnych rynkach. Według danych z CoinMarketCap, BCH osiągnął wartość 660 USD, jednak nadal pozostaje o 84% poniżej swojego historycznego maksimum z 2017 roku, które wynosiło 4 355 USD.

Redukcja nowych tokenów w obiegu

Podobnie jak w przypadku halvingu Bitcoina (BTC), nagroda za rozwiązanie bloku w Bitcoin Cash została zmniejszona o połowę. Oznacza to, że ilość nowych tokenów wprowadzanych do obiegu jest ograniczana. Obecnie nowa nagroda za rozwiązanie bloku BCH wynosi stale 3,125 BCH do 2028 roku, kiedy to nastąpi kolejne halving.

Reakcja rynku na halving Bitcoin Cash (BCH)

Przed halvingiem Bitcoin Cash (BCH) był obserwowany na tle szerszego rynku kryptowalut. Warto zauważyć, że aktywa cyfrowe wykazywały zwiększoną zmienność w okresie poprzedzającym halving. Po halvingu, rynek kryptowalut notował spadki nawet o 14% w pierwszych 24 godzinach, co podkreśla wpływ tego zdarzenia na cały rynek kryptowalut.

Prognozy na przyszłość po halvingu

Corey Wilton, współzałożyciel i CEO Mirai Labs, twierdzi, że rynek kryptowalut może wykazywać różne zachowania po halvingu w porównaniu z wcześniejszymi cyklami. Szczególnie istotne będzie obserwowanie reakcji inwestorów instytucjonalnych, którzy mogą wpłynąć na kształtowanie się cen aktywów cyfrowych w najbliższych miesiącach.