Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Bitcoin Cash (BCH) po halvingu: Wzrost cen i prognozy na przyszłość


Bitcoin Cash (BCH) zanotował znaczący wzrost po halvingu

Bitcoin Cash (BCH), popularna kryptowaluta i jednocześnie hard fork oryginalnego Bitcoina, doświadczyła znaczącego wzrostu cenowego po zakończeniu halvingu na swojej sieci blockchain. Wydarzenie to miało duży wpływ na kurs BCH, który wzrósł o ponad 10%.

Wzrost cen BCH w ostatnim czasie

Według danych rynkowych, cena Bitcoin Cash wzrosła o imponujące 23% w ciągu ostatniego tygodnia oraz o imponujące 43% w ciągu ostatnich 30 dni. Aktualnie BCH notowany jest na poziomie 673 USD, osiągając najwyższy poziom od maja 2021 roku.

Analizy rynkowe i czynniki wpływające na wzrost ceny BCH

Analitycy rynkowi przypisują ten dynamiczny wzrost ceny Bitcoin Cash kilku czynnikom, w tym niedawnemu wydarzeniu halvingu, który znacząco zmniejszył nagrody dla górników na sieci BCH. Dodatkowo, pozytywne nastroje na rynku kryptowalut również wspierają rozwój tej kryptowaluty.

Bitcoin Cash – szybkie i tanie transakcje

Bitcoin Cash jest blockchainem proof-of-work, który powstał w 2017 roku jako hard fork Bitcoina. Jego głównym celem było umożliwienie szybszych i tańszych transakcji niż oryginalny Bitcoin.

Halving BCH i jego wpływ na rynek

W kwietniu 2022 roku Bitcoin Cash przeszedł swój pierwszy halving, co spowodowało zmniejszenie nagród dla górników z 12,5 BCH do 6,25 BCH. Następnie, kolejny halving miał miejsce na wysokości bloku 840 000, zmniejszając nagrody dla górników do 3,125 BCH na blok. Dane Bitcoin Unlimited pokazują, że sieć BCH potwierdziła od tego czasu 840 017 bloków, czyli około 17 potwierdzonych bloków od momentu halvingu.

Prognozy na przyszłość

Eksperci rynkowi zauważyli, że halving Bitcoin Cash może być prekursorem zbliżającego się halvingu samego Bitcoina, zaplanowanego na 20 kwietnia. W tym przypadku nagrody dla górników zostaną zmniejszone z 6,25 BTC do 3,125 BTC, co może wywrzeć istotny wpływ na cały rynek kryptowalut.

Ogólnie rzecz biorąc, Bitcoin Cash odnotował imponujący wzrost cenowy po halvingu, co pokazuje, że kryptowaluty wciąż są dynamicznym rynkiem z dużym potencjałem zysków dla inwestorów.