Bitcoin Cash przed czwartym halvingiem Bitcoin: skok cen i perspektywy rynku


Bitcoin Cash przeszedł halving przed czwartym cyklem wydarzenia Bitcoin

Bitcoin Cash (BCH) doświadczył halvingu kilka tygodni przed planowanym czwartym cyklem wydarzenia Bitcoin. Halving to proces zmniejszenia nagród za znalezienie bloku, mający na celu kontrolę podaży kryptowaluty.

Halving Bitcoin Cash

W przypadku Bitcoin Cash halving miał miejsce w czwartek, powodując zmniejszenie nagród za blok do 3.125 BCH. To drugie takie wydarzenie dla tej rozgałęzionej sieci, poprzednie miało miejsce na początku kwietnia 2020 roku, kiedy nagrody za blok spadły do 6.25 BCH.

Skok cen BCH po halvingu

Po halvingu wartość Bitcoin Cash znacząco wzrosła osiągając poziomy niewidziane od 2021 roku. Cena kryptowaluty sięgnęła około 700 dolarów w pierwszych godzinach piątku, stabilizując się ostatecznie w okolicach 660 dolarów. Wzrost ten oznacza 10% zysku w ciągu ostatnich siedmiu dni.

Bitcoin Cash w porównaniu z historią

Mimo że cena BCH daleko odbiega od historycznych maksimów z 2017 roku, kiedy sięgała ponad 9 500 dolarów, rozwój rynkowy nadal jest widoczny. Obecnie kapitalizacja rynkowa Bitcoin Cash wynosi około 13 miliardów dolarów, co stanowi znaczny dystans w porównaniu do około 1.3 biliona dolarów ustalonego przez bitcoina.

Aktualna sytuacja na rynku

Bitcoin, który jest bazą dla BCH, utrzymuje się na wysokim poziomie. Od zatwierdzenia bitcoinowych ETF-ów na rynku od stycznia, cena bitcoina stale rośnie i ustanawia nowe historyczne rekordy. Bitcoin (BTC) obecnie notuje się w okolicach 67,000 dolarów.

Nadchodzący halving Bitcoina

Kolejny, czwarty halving bitcoina spodziewany jest około 20 kwietnia, na bloku 840,000. Ten cykl wydarzeń ma miejsce co 210,000 bloków, stanowiąc istotny punkt odniesienia dla całego rynku kryptowalut.