Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Bitcoin i Ethereum tracą na wartości – co stoi za spadkami?


Kryptowaluty i akcje amerykańskie spadły – Bitcoin traci, Ethereum również w dół

Wtorek przyniósł spadek wartości kryptowalut oraz akcji amerykańskich, co oznacza początek drugiego kwartału w czerwieni dla obu klas aktywów.

Bitcoin i Ethereum notują spadki

Bitcoin stracił 5%, obecnie notowany jest w okolicach 65 200 dolarów. Kryptowaluta ta spadła z niskiego poziomu 70 000 dolarów z ubiegłego weekendu. Z kolei Ethereum, druga co do wielkości cyfrowa waluta, zanotowała spadek o 7%, utrzymując się w okolicach 3200 dolarów we wtorek popołudniem.

Akcje amerykańskie również w dołku

Indeksy S&P 500 i Nasdaq Composite rozpoczęły dzień od notowań poniżej, jednak nieco się odbiły, w chwili obecnej odnotowując około 1% spadku.

Prognozy dotyczące stóp procentowych

Futures funduszy fed fund wskazują na 40% szansy, że Rezerwa Federalna utrzyma stopy procentowe na obecnym poziomie do czerwca. To właśnie oczekiwania wokół ewentualnych zmian w stopach procentowych sprawiają, że inwestorzy są niespokojni.

Halving Bitcoina a spadek cen kryptowalut

Spadek cen kryptowalut ma miejsce w kontekście zbliżającego się kolejnego halvingu bitcoina, którego data spodziewana jest około 19 kwietnia 2024 roku. Bitcoin zbliża się również do swojego ostatniego szczytu wszech czasów – 73 780,07 dolarów, ustanowionego w marcu tego roku.

Odzwierciedlenie na rynku przez zatwierdzenie ETF-ów

Zatwierdzenie ETF-ów opartych na rzeczywistych walutach mocno wpłynęło na dynamikę podaży i popytu na Bitcoinie, co może mieć wpływ na cenę kryptowaluty zarówno w okresie halvingu, jak i po nim.