Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Bitcoin: jakie przewidywania analityków?


Kryptowaluta Bitcoin: prognozy analityków na przyszłość

Kryptowaluta Bitcoin od lat przyciąga uwagę inwestorów z całego świata, generując zarówno entuzjazm, jak i niepewność. Ostatnie prognozy analityków i traderów wskazują na potencjalne dynamiczne zmiany w wycenie Bitcoina oraz jego oddziaływanie na rynek kryptowalut jako całość.

Kevin Svenson przewiduje wzrost Bitcoina do ponad 80 000 dolarów przed nadchodzącym halvingiem

Analityk i trader Kevin Svenson prognozuje, że Bitcoin może osiągnąć wartość przekraczającą 80 000 dolarów jeszcze przed nadchodzącym halvingiem. Oczekuje on zwiększonej zmienności, gdy Bitcoin wchodzi w czwartą fazę swojego wzorca parabolicznego z czterema etapami. Jednakże, ostrzega także przed potencjalnymi krótkoterminowymi ryzykami po halvingu, w tym znaczną sprzedażą, która mogłaby krótkotrwale obniżyć cenę Bitcoina poniżej poprzedniego szczytu.

Prognozy cenowe i analizy techniczne

Svenson używa analizy Fibonacciego, proponując cel cenowy Bitcoina na poziomie 83 000 dolarów. Przewiduje on, że cena może cofnąć się do 48 000-49 000 dolarów przed wznowieniem trendu wzrostowego. Ostrzega także przed potencjalnym naciskiem sprzedaży oraz zjawiskiem 'sell-the-news’ po halvingu. Halving Bitcoina prawdopodobnie wpłynie także na altcoiny ze względu na zmniejszone nagrody za mining.

Prognozy innych ekspertów

Scott Melker zgadza się z prognozą Standard Chartered Bank, zgodnie z którą Bitcoin może osiągnąć wartość 100 000 dolarów do końca 2024 roku. Bank utrzymuje swoją prognozę dotyczącą osiągnięcia przez Bitcoina poziomu 100 000 dolarów do końca 2024 roku, co tłumaczy zatwierdzeniem amerykańskich spotowych ETF-ów na Bitcoina oraz rosnącą dominacją rynkową.

Prognozy z różnych źródeł

Analitycy z DecenTrader, BitQuant oraz Bloomberg prezentują optymistyczne prognozy dotyczące Bitcoina po halvingu, obejmujące przekroczenie poprzednich szczytów, aż do celów takich jak 250 000 dolarów lub 500 000 dolarów. Prognozy opierają się na wzorcach historycznych, dynamice rynku oraz wpływie halvingów na wycenę Bitcoina.

Oczekuje się, że nadchodzące miesiące przyniosą interesujące zmiany na rynku kryptowalut, a inwestorzy z niecierpliwością śledzą rozwój wydarzeń związanych z ceną Bitcoina oraz jego wpływem na całą branżę.