Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Bitcoin: Prognozy cenowe, wzrosty ETF-ów i spekulacje – najnowsze doniesienia z rynku kryptowalut

Bitcoin przekroczył 60 000 dolarów dzięki funduszom ETF, co przyciąga uwagę inwestorów. Analizy wskazują na możliwy wzorzec wzrostu, a eksperci prognozują wzrosty nawet do 90 000 dolarów. Bitcoin jako waluta deflacyjna staje się atrakcyjny dla inwestorów, jednak opinie co do jego przyszłości są podzielone.

Cena Bitcoina powyżej 60 000 dolarów po rekordowym napływie środków do giełdowych funduszy ETF

Cena Bitcoina, najpopularniejszej kryptowaluty na świecie, wzrosła powyżej 60 000 dolarów w reakcji na rekordowe napływy środków do Bitcoinowych giełdowych funduszy ETF. To istotne wydarzenie na rynku kryptowalut, które przyciągnęło uwagę inwestorów oraz analityków.

Sugerowany paraboliczny wzorzec w analizach

Analizy kryptowalutowych ekspertów sugerują, że Bitcoin może powtórzyć paraboliczny wzorzec z poprzednich cykli. Dave the Wave, znany trader kryptowalut, zauważył paraboliczny wzorzec na MACD histogramie, co sugeruje stromy wzrost ceny w najbliższym czasie.

Prognozy cenowe Bitcoina

Kevin Svenson wskazał na istotną „Bazę 3” cenową Bitcoina na poziomie 45 000 dolarów oraz prognozuje możliwość wzrostu ceny tej kryptowaluty aż do 90 000 dolarów. Z kolei Mike Novogratz z Galaxy Digital uważa, że trudno jest jednoznacznie przewidzieć kolejny kierunek, jaki cena Bitcoina podejmie w najbliższych dniach.

Wzrosty na rynku ETF-ów i opinie ekspertów

Wzrost cena Bitcoina do 60 000 dolarów zbiegł się w czasie z rosnącymi przychodami do Bitcoinowych giełdowych funduszy ETF, które osiągnęły dzienny poziom rekordowy netto w wysokości 676,8 miliona dolarów. Analizy inwestora Charlesa Edwardsa sugerują, że popyt ze strony dostawców ETF może przypominać „drugie halving”, co może przyczynić się do dalszego wzrostu cen kryptowalut.

Bitcoin jako waluta deflacyjna

Halving Bitcoina, czyli zmniejszenie ilości nowych BTC wydobywanych na blok, ma mieć miejsce co około cztery lata. To sprawia, że Bitcoin pozostaje walutą deflacyjną, co ma wpływ na jego wartość oraz atrakcyjność dla inwestorów.

Różnorodne opinie ws. przyszłości Bitcoina

Saylor z Microstrategy przewiduje, że ETF-y i proces wydobycia kryptowalut stworzą podwójne szoki podaży i popytu, z którymi Bitcoin będzie musiał się zmierzyć. Z kolei Peter Schiff, znany krytyk Bitcoina, sugeruje, że wzrost cen złota może stanowić zagrożenie dla bańki kryptowalutowej. Trwają również spekulacje, czy Bitcoin może ulec parabolicznemu wzrostowi przed kolejnym halvingiem, co wzbudza zainteresowanie inwestorów na całym świecie.