Bitcoin przed halvingiem: rekordowe wzrosty i intrygujące ruchy inwestorów


Bitcoin bije rekordy w 2024 roku

Bitcoin, najpopularniejsza kryptowaluta na świecie, rozpoczęła rok 2024 spektakularnym wzrostem, osiągając nowy rekordowy wysoki kurs w wysokości 73750 dolarów, co stanowi wzrost o ponad 73% w pierwszym kwartale tego roku. Żaden inny aktyw finansowy nie może się równać z takim tempem wzrostu.

Najwięksi inwestorzy akumulują Bitcoina

Precedensowy przyrost ceny Bitcoina skłonił największych inwestorów kryptowalutowych do kontynuowania akumulacji tej aktywa w pierwszych trzech miesiącach 2024 roku, świadcząc o ich przekonaniu co do perspektyw zysków przed nadchodzącym wydarzeniem – halvingiem. Właściciele posiadający od 100 do 100 000 BTC zakupili imponującą ilość 319 310 BTC o wartości 21,6 miliarda dolarów.

Poczucie pewności siebie przed halvingiem

Znacząca część nowo nabytych tokenów pochodziła od drobnych traderów, którzy sprzedali 105 260 BTC o wartości 7,2 miliarda dolarów. Podczas gdy ci gracze zdecydowali się na sprzedaż, najwięksi inwestorzy wykazali pewność co do przyszłości Bitcoina, zwiększając udział rynkowy posiadaczy dużych ilości BTC o 1,4%, co stanowi pozytywny sygnał przed nadchodzącym halvingiem planowanym na 19 kwietnia 2024 roku.

Halving Bitcoina a jego wpływ na rynek

Halving Bitcoina to obniżenie nagród dla górników o połowę, zjawisko mające miejsce co 4 lata. Jest ono interpretowane jako korzystne dla deficytu aktywa, przyczyniając się do długofalowego wzrostu jego wartości na rynku. Tym samym nadchodzący halving w kwietniu budzi duże nadzieje wśród inwestorów.

Obecna sytuacja rynkowa Bitcoina

Aktualna cena Bitcoina oscyluje wokół 67 521 dolarów. Pomimo minimalnego spadku w ciągu ostatniego dnia (-0,01%) i w ciągu ostatnich siedmiu dni (-3,51%), kryptowaluta ta odnotowała imponujący wzrost o 6,43% w ujęciu miesięcznym i aż 140,65% od początku roku.

Bitcoin ma obecnie kapitalizację rynkową wynoszącą 1,33 biliona dolarów, co potwierdza jego pozycję największego cyfrowego aktywa na świecie. Pomimo zmienności rynku, inwestorzy wciąż wierzą w potencjał wzrostu Bitcoina oraz w perspektywy związane z nadchodzącym halvingiem.