Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Bitcoin: spadek o 5% – co dalej?


Bitcoin spadł o 5% w ciągu ostatnich 24 godzin

Bitcoin, najpopularniejsza kryptowaluta na świecie, doświadczyła spadku o 5% w ciągu ostatnich 24 godzin w kontekście zmienności rynku kryptowalut. Obecna cena BTC wynosi około 64 509,53 dolarów, co oznacza kolejną korektę cenową na tle dynamicznych zmian wartości.

Prognozy na przyszłość

Choć aktualnie cena Bitcoina spadła i oscyluje w okolicach 64 tys. dolarów, istnieje perspektywa na osiągnięcie nowego All-Time High (ATH) do końca 2024 roku. Mimo kilku korekt cen, które spowodowały spadek poniżej poziomu 65 tys. dolarów, historyczne trendy cenowe wskazują na potencjał dalszego wzrostu.

Analizy i prognozy cen

Analizy wskazują na możliwość dalszych spadków cen Bitcoina z uwagi na nadchodzący halving oraz nacisk sprzedażowy. Pomimo to, BTC posiada silne wsparcie w okolicach 64 tys. dolarów, co może uchronić kryptowalutę przed dalszym spadkiem cen.

Perspektywa długoterminowa

Mimo obecnych spadków cen, trend długoterminowy dla Bitcoina wydaje się być wzrostowy. Istnieje szansa, że cena kryptowaluty może osiągnąć 100 tys. dolarów pod koniec bieżącego roku, po okresie re-akumulacji i ewentualnym parabolicznym wzroście.

Podsumowanie

Bitcoin stanowi obecnie obiekt zainteresowania inwestorów z uwagi na dynamiczne zmiany cenowe. Mimo aktualnych spadków, istnieje optymizm co do osiągnięcia nowego ATH oraz ewentualnego wzrostu cen w długim terminie. Perspektywa osiągnięcia ceny 100 tys. dolarów pod koniec tego roku wciąż pozostaje otwarta, jednak rynek kryptowalut jest podatny na zmienności i wymaga ostrożności inwestycyjnej.