Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Bitcoin w górę – co stoi za rekordowymi cenami?

Bitcoin bije rekordy cenowe, osiągając ponad 71 000 dolarów. Pojawienie się spot Bitcoin ETFs w USA wpłynęło na wzrost kryptowaluty, zwiększając zainteresowanie instytucji. Nadchodzący halving Bitcoina także ma wpływ na rynek. Podobnie jak Bitcoin, cena złota również rośnie, oba aktywa stają się atrakcyjne dla inwestorów.

Bitcoin bije rekordy cenowe

Ostatnio Bitcoin przebił poziom 71 000 dolarów, ustanawiając nowe wszechczasowe maksima po raz drugi w swojej historii. To wydarzenie przynosi wiele zmian na rynku kryptowalut i inwestycji.

Wpływ spot Bitcoin ETFs na wzrost cen

Pojawienie się spot Bitcoin ETFs w USA wpłynęło na dynamiczny wzrost bitcoina, dzięki czemu te fundusze zdobyły znaczną ilość kryptowalut. Obecnie spot Bitcoin ETFs w USA nabyły dodatkowe 177 000 bitcoinów, dołączając do 621 000 trzymanych przez Grayscale’s Bitcoin Trust. Razem te fundusze zarządzają około 4% wszystkich bitcoinów znajdujących się w obiegu, co pokazuje rosnące zainteresowanie instytucjonalne kryptowalutami.

Nadchodzące wydarzenie – halving Bitcoina

Planowane na kwiecień wydarzenie halvingu bitcoina spowoduje zmniejszenie codziennego wydobycia nowych bitcoinów, potencjalnie wpływając na cenę. Halving skutkuje zmniejszeniem nagrody za blok dla górników z 12,5 do 6,25 bitcoinów na blok. Górnicy obecnie zabezpieczają zyski przed nadchodzącym halvingiem, co skutkuje wzrostem wypływów z portfeli górniczych od czasu uruchomienia ETFs.

Skok cen złota

Nie tylko Bitcoin notuje rekordowe wzrosty cen. Cena złota też wzrosła powyżej 2 187 dolarów za uncję, w związku z malejącym dolarem amerykańskim i rentownością obligacji skarbowych. Zarówno wzrost bitcoina, jak i złota odzwierciedlają poszukiwanie przez inwestorów alternatywnych aktywów w niepewnych czasach gospodarczych.

Wzrost zainteresowania instytucjonalnego

Wzrost zarówno Bitcoina, jak i złota odzwierciedla dążenie inwestorów do poszukiwania alternatywnych aktywów w niepewnych czasach gospodarczych. Instytucje finansowe coraz chętniej alokują środki w Bitcoina i inne kryptowaluty, co prowadzi do dalszej aprecjacji cen.