Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Bitcoin: Wzrost cenowy do historycznych wysokości


Bitcoin ustanawia rekordowy poziom cenowy

Cena Bitcoina osiągnęła rekordowy poziom powyżej 73 000 dolarów we wtorek, według danych z giełdy kryptowalut Coinbase. Następnie szybko spadła poniżej tego pułapu, aby ostatecznie ustabilizować się na poziomie około 71 102 dolarów.

Wzrost ceny Bitcoina o 47% w ciągu ostatnich 30 dni

W ciągu ostatnich 30 dni Bitcoin zanotował wzrost o imponujące 47%. Według danych z CoinGecko, ta kryptowaluta przyciąga coraz większe zainteresowanie inwestorów, a popyt na ETF-y związane z Bitcoina dodatkowo podsyca hype wokół tej waluty cyfrowej.

Halving a perspektywy cenowe Bitcoina

Niezwykły wzrost ceny Bitcoina jest również ściśle związany z nadchodzącym wydarzeniem, jakim jest halving. Ma to być trzeci podział bloku nagród w historii Bitcoina, który obniży nagrody za wydobycie tej kryptowaluty o połowę. W przeszłości halving wywoływał wzrost cen Bitcoina, co porusza inwestorów i obserwatorów rynku.

Likwidacja pozycji kryptowalutowych

Z powodu dynamicznych zmian cen Bitcoina, w ostatnich 24 godzinach miała miejsce likwidacja pozycji kryptowalutowych o wartości 356 milionów dolarów. Z tej kwoty, ponad 100 milionów dolarów dotyczyło pozycji Bitcoina, co pokazuje burzliwość rynku kryptowalut.

Autor podkreśla, że przedstawione informacje mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porad finansowych ani inwestycyjnych. Inwestycje w kryptowaluty wiążą się z ryzykiem i zawsze należy dokładnie rozważyć swoje decyzje inwestycyjne.