Bitcoin zbliża się do 72 000 USD – co dalej?


Cena bitcoina zbliża się do poziomu 72 000 USD

Cena bitcoina (BTC) jest na fali wzrostowej, zbliżając się do imponującego poziomu 72 000 USD. Obecnie notuje się ona o mniej niż 3% poniżej swojego historycznego rekordu wynoszącego 73 737 USD. To istotny moment dla rynku kryptowalut, który wzbudza zainteresowanie inwestorów i specjalistów z całego świata.

Rosnące akcje firm z branży kryptowalut

Wzrost ceny bitcoina ma bezpośrednie przełożenie na sytuację na rynku akcji firm z branży kryptowalut. Przykładowo, spółka MicroStrategy (NASDAQ: MSTR), która aktywnie inwestuje w bitcoina, od początku tego roku zanotowała wzrost wartości o imponujące ponad 122%. Podobnie rośnie wartość akcji największej giełdy kryptowalut w USA, Coinbase (NASDAQ: COIN), która od debiutu na giełdzie w 2021 roku wzrosła o ponad 63%. Firma Tesla (NASDAQ: TSLA), posiadająca duże ilości BTC, odnotowała wzrost akcji o ponad 5% w ostatnich okresie.

Wzrost wartości akcji spółek zajmujących się kopaniem bitcoina

Nie tylko firmy inwestujące w bitcoina odnoszą sukcesy na rynku akcji. Spółki zajmujące się kopaniem kryptowalut również odnotowały wzrosty. Przykładowo, Hut 8 Corp (NASDAQGS: HUT) zanotował wzrost o mniej niż 2%, a CleanSpark, korzystający z zielonej energii do wydobycia BTC, odnotował wzrost o ponad 1%. To dowód na to, że cała branża kryptowalut i związane z nią spółki aktualnie przechodzą przez okres dynamicznego rozwoju.

Podsumowanie

Obecny wzrost ceny bitcoina oraz wartości akcji firm z branży kryptowalut stanowi istotne zjawisko na globalnym rynku finansowym. Inwestorzy śledzą z uwagą rozwój sytuacji oraz szukają korzystnych okazji inwestycyjnych. Spółki zarówno inwestujące w bitcoina, jak i zajmujące się jego kopaniem, odnoszą sukcesy, co wskazuje na dalszy rozwój sektora kryptowalut w najbliższej przyszłości.