Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Blockchain Association kontratakuje: jak senator Elizabeth Warren ocenia zatrudnianie byłych urzędników w branży kryptowalut?


Blockchain Association odpowiada na krytykę senatora Elizabeth Warren

Organizacja non-profit Blockchain Association stanęła w obronie swojej reputacji po krytyce ze strony senator Elizabeth Warren, dotyczącej zatrudniania urzędników państwowych w branży kryptowalut. Sprawa ta wywołała burzliwe dyskusje w środowisku ekspertów od aktywów cyfrowych.

List otwarty oraz prośba o współpracę

9 stycznia bieżącego roku CEO Blockchain Association, Kristin Smith, opublikowała list otwarty, w którym zachęcała senator Warren do współpracy w kwestiach związanych z zaangażowaniem urzędników państwowych w branży kryptowalut. Smith podkreśliła zaangażowanie i doświadczenie wielu byłych oficerów wojska, służb bezpieczeństwa narodowego oraz funkcjonariuszy ścigania prawa, którzy aktywnie działają w organizacji.

Reakcja senatora Elizabeth Warren

Senator Warren wysłała listy do kilku grup lobbingowych, m.in. Blockchain Association i Coin Center, argumentując, że zatrudnianie byłych urzędników stanowych może stanowić zagrożenie związane z przechodzeniem do sektora kryptowalut po zakończeniu służby publicznej.

Ostra krytyka i reakcja ze strony Coin Center

Cała sytuacja spotkała się z ostrą krytyką ze strony senator Warren. Natomiast CEO Coin Center, Jerry Brito, nazwał list senatora „bezczelnym” i „koncertowym popisem”.

Stanowisko senatora wobec aktywów cyfrowych

Senator Elizabeth Warren jest znana z krytycznego podejścia do aktywów cyfrowych w Stanach Zjednoczonych. Popiera inicjatywy mające na celu zwalczanie nielegalnego wykorzystania kryptowalut w praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu.

Reakcja giełdy kryptowalut Coinbase

Główna amerykańska giełda kryptowalut, Coinbase, już w grudniu 2023 roku zdecydowanie odrzuciła zarzuty senator Warren, jakoby zatrudnianie byłych urzędników rządowych miało na celu uniemożliwienie postępu w regulacjach dotyczących aktywów cyfrowych.