Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Elon Musk ostrzega przed „scam coin” na Twitterze: Atak na dolara amerykańskiego i propozycja „Twitter coina”


Elon Musk ostrzega przed „scam coin” na Twitterze

12 marca CEO Tesli, Elon Musk, ponownie zwrócił uwagę na przestrzeń cyfrowych walut, udostępniając satyryczne porównanie dolara amerykańskiego do tzw. „scam coin”. Post, pochodzący od użytkownika na platformie X (dawniej Twitter), skrytykował cechy dolara amerykańskiego, zestawiając je z typowymi dla wątpliwych kryptowalut.

Atak na dolara amerykańskiego

W wypowiedzi zaatakowano wysoki obrót, scentralizowaną kontrolę, rozległe emisje oraz zniekształone rozpowszechnienie, podkreślając ostrzegawcze sygnały, które często wskazują na słabą konstrukcję i potencjalne manipulacje w sferze kryptowalut. W wypowiedzi na Twitterze podano przykład jednego z „scam coinów”, który był obiektem komentarza Elona Muska.

Elon Musk i kryptowaluty

Elon Musk znany jest z krytycznego podejścia do tradycyjnych norm, zwłaszcza w dziedzinie finansów. Jego skłonność do kwestionowania obecnego systemu została ponownie podkreślona w kontekście kryptowalut i dolara amerykańskiego. Musk już w zeszłym roku wyraził podobne zdanie na temat „waluty fiducjarnej” w komentarzu na Twitterze.

Propozycja „Twitter coina”

Artykuł z „X News Daily” sugerował stworzenie „Twitter coina”, który miałby nagradzać twórców treści wymienialnymi „diamentami”. Pomysł ten został jednak szybko odrzucony przez Elona Muska jednym krótkim „Nie”. To wydarzenie podkreśliło nie tylko stanowisko Muska w obszarze kryptowalut, ale również intensywne spekulacje na temat zbieżności mediów społecznościowych i świata cyfrowych walut.

Tesla i zyski z Bitcoinów

W dynamicznym krajobrazie kryptowalut Tesla okazała się znaczącym beneficjentem, odnosząc znaczne zyski ze swoich posiadanych Bitcoinów [BTC]. Raporty wskazują na zyski przekraczające 230 milionów dolarów po zainwestowaniu w Bitcoinowe ETF-y na początku roku. Dodatkowo, zasoby Bitcoinów przekraczające 1 miliard dolarów w cyfrowych portfelach Tesli i SpaceX potwierdzają ich strategiczne zaangażowanie w świat kryptowalut.