Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

„Górnicy Bitcoin zarobili ponad 2 miliardy dolarów w marcu 2022 – rekordowa wygrana czy wyzwanie na horyzoncie?”


Górnicy Bitcoin w marcu 2022 roku zarobili ponad 2 miliardy dolarów

W marcu 2022 roku górnicy Bitcoin osiągnęli spektakularny sukces, zarabiając ponad 2 miliardy dolarów. Jest to nowy rekord wszechczasów, znacznie przewyższający poprzedni rekord z maja 2021 roku, kiedy to dochód górników wyniósł 1,7 miliarda dolarów.

Skład dochodów górników

Dochody górników Bitcoin składają się głównie z nagród za wydobywanie bloków oraz opłat transakcyjnych na sieci Bitcoin. W marcu 2022 roku łączne przychody górników wyniosły imponującą sumę 85,8 miliona dolarów.

Ranking wiodących grup górniczych

Wśród grup górniczych w marcu 2022 roku przeważała Foundry USA, który wydobył aż 1312 bloków, co stanowiło imponujące 29,74% wszystkich bloków w sieci. Na kolejnych miejscach znalazły się Antpool, Viabtc, F2pool i Binance Pool.

Planowane zmniejszenie nagrody za blok a obniżenie prowizji

Planowane zmniejszenie nagrody za blok z 6,25 BTC do 3,125 BTC, które ma nastąpić w kwietniu, przyczyniło się do obniżenia dziennego wolumenu prowizji na poziom około 2 milionów dolarów.

Skutki halvingu dla mocy obliczeniowej sieci Bitcoin

Ekspertów z Galaxy Digital szacują, że 15%-20% mocy obliczeniowej sieci Bitcoin stanie się nieopłacalne po halvingu, co skłoni górników do wyłączenia niektórych instalacji. Po halvingu przestarzały sprzęt do wydobycia Bitcoin będzie przemieszczany z USA do regionów o niższych taryfach energetycznych, takich jak Afryka.

Wpływ obniżki cen sprzętu na rynek

Kupujący czekają na zakończenie halvingu, aby zakupić sprzęt do wydobycia po obniżonych cenach. W marcu 2022 roku używane S19s kosztowały około 7000 dolarów, a obecnie są wyceniane na 427 dolarów.

Podsumowując, marzec 2022 rok był rekordowy dla górników Bitcoin, jednak planowane zmiany w systemie nagród oraz halving mogą przynieść istotne zmiany na rynku wydobycia kryptowalut.