Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

„Halving Bitcoina 2024: Prognozy cenowe i oczekiwania”


Cofnięcie cenowe przed halvingiem BTC to zjawisko „niezwykłe”

Analiza cen Bitcoina przed zbliżającym się halvingiem ujawnia istotne cofnięcie cenowe, które może wprowadzić na rynek pewne zamieszanie. Zgodnie z danymi historycznymi, większość kopaczy opuszcza rynek tuż przed halvingiem, co powoduje spadek ceny. Jednakże, ekspertów zaskakuje prawdopodobieństwo tak dużego cofnięcia cenowego przed tym wydarzeniem.

Długi rajd Bitcoina po halvingu – od 6 do 18 miesięcy

Po każdym halvingu Bitcoina zawsze następuje wydłużony rajd cenowy, który może trwać od 6 do 18 miesięcy. Dzięki analizie danych z poprzednich cykli halvingowych, można zauważyć, że ceny Bitcoina wzrastały znacząco zarówno po halvingu w 2016 roku (17-krotnie) jak i w 2020 roku (6-krotnie).

Analiza wahających się cen i prognozy cen po halvingu

Obserwując ostatnie wahania cen Bitcoina związane ze zmianami w Rezerwie Federalnej USA, eksperci starają się przewidzieć, jak będzie wyglądać sytuacja po nadchodzącym halvingu. Mark Palmer wskazał na „niezwykłe” zachowania cen przed halvingiem i przypomniał o historycznych wzrostach cen po tym wydarzeniu.

Notatka instytucjonalna Coinbase potwierdza, że średnio Bitcoin zyskiwał 61% w ciągu 6 miesięcy przed poprzednimi halvingami, a aż 348% w ciągu 6 miesięcy po halvingu. To zachęca do optymistycznych prognoz cenowych po nadchodzącym halvingu BTC.

Perspektywa na cykl halvingu w 2024 roku

Nadchodzący cykl halvingu w 2024 roku rysuje się jako unikalny ze względu na rosnący popyt instytucjonalny, zwiększoną liczbę BTC ETF-ów oraz potencjalne korzystne czynniki makroekonomiczne, szczególnie jeśli Rezerwa Federalna zdecyduje się na dalsze cięcia stóp procentowych.

Chociaż wszystkie te czynniki sprzyjają optymistycznym prognozom cenowym dla Bitcoina po halvingu w 2024 roku, to czy obecny cykl będzie kontynuacją trendów historycznych, pozostaje kwestią otwartą, która będzie monitorowana przez inwestorów i ekspertów z niecierpliwością.