Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Kryptowalutowe oszustwo w Korei Południowej: zatrzymano złodziei 5,5 miliarda wonów

Policja w Korei Południowej zatrzymała oszustów, którzy wyłudzili 5,5 miliarda wonów od seniora w fałszywej inwestycji kryptowalutowej. Sprawa dotyczy również zwolnienia przedsiębiorcy kryptowalutowego Do Kwona z więzienia w Czarnogórze. Wzrasta potrzeba ostrożności i weryfikacji w środowisku inwestycji cyfrowych.

Policja w Korei Południowej zatrzymała oszustów, którzy wyłudzili 5,5 miliarda wonów od seniora w inwestycji kryptowalutowej

Policja w Korei Południowej dokonała zatrzymania dwóch oszustów, którzy odebrali obywatelowi 5,5 miliarda wonów w ramach oszukańczej inwestycji w kryptowaluty. Cała sprawa toczyła się w Busan, gdzie posterunek policji Haeundae podjął działania wobec młodych przestępców, w wieku po 20 i 30 lat, odpowiedzialnych za oszustwo na szkodę seniora.

Obietnice zysku i fałszywe certyfikaty sald

Seniorowi obiecano niewyobrażalne zyski z inwestycji w kryptowaluty od września 2022 do grudnia 2022. Oszuści zapewniali mu aż 70% zysków miesięcznie, co skusiło ofiarę do przelania ogromnej sumy pieniędzy – łącznie 5,5 miliarda wonów w sześciu różnych transakcjach. Wszystko to oparte było na fałszywych obietnicach i podrobionych certyfikatach sald, mających udowodnić rzekome inwestycje.

Kontrowersje wokół odzyskania funduszy

Mimo skutecznego zatrzymania oszustów przez policję, nie ma jeszcze pewności co do odzyskania środków przez pokrzywdzonego. Informacje na temat ewentualnego zwrotu pieniędzy nie zostały jeszcze ujawnione, co rodzi wiele obaw i napięcia wśród osób poszkodowanych przez działania przestępcze.

Zwolnienie przedsiębiorcy kryptowalutowego Do Kwona z więzienia

W nieco innej kontekście, przedsiębiorca kryptowalutowy z Korei Południowej, Do Kwon, współzałożyciel Terraform Labs, został rzekomo zwolniony z więzienia w Czarnogórze 23 marca. Decyzja ta ma związek z wnioskami o ekstradycję złożonymi przez Stany Zjednoczone i Koreę Południową. Rada Sądu Najwyższego podjęła decyzję o zwolnieniu Kwona, która ma również zająć się kwestią jego możliwej ekstradycji do rodzinnego kraju.

Cała sprawa wskazuje na rosnące wyzwania związane z inwestycjami w kryptowaluty oraz konieczność zachowania szczególnej ostrożności w relacjach biznesowych, aby uniknąć podobnych oszustw i utraty znacznych sum pieniędzy.