„Kryptowaluty w szaleństwie: nagła korekta cen i niestabilność rynku”


Rynek kryptowalut w fazie niestabilności

Analizując ostatnie wydarzenia na rynku kryptowalut, można zauważyć, że sytuacja stała się niezwykle burzliwa. Długie pozycje dominują, dochodząc do aż 83% wszystkich likwidacji. Analitycy potwierdzają, że rynek staje się „znacząco niestabilny”, zwłaszcza w kontekście zbliżającego się halvingu Bitcoina.

Nagła korekta cen Bitcoin pod lupą

We wtorek, we wczesnych godzinach porannych w Azji, świat obiegła informacja o gwałtownej korekcie cen Bitcoina. Kryptowaluta ta spadła o 5,7%, osiągając poziom 66 000 dolarów. Ta nagła zmiana spowodowała likwidację pozycji o łącznej wartości 200 milionów dolarów, co wywołało zmartwienie na całym rynku.

Trudny czas dla traderów instrumentów pochodnych

Większość traderów, inwestujących w instrumenty pochodne Bitcoina, doświadczyła spadku na swoich kontach w wyniku tej nagłej korekty. Stosunek długie/krótkie spadł gwałtownie poniżej poziomu 1, co jest istotnym wskaźnikiem zmian na rynku kryptowalut w ostatnich godzinach.

Zwroty akcji na rynku ETF-ów

Początek tygodnia okazał się wyjątkowo trudny dla ETF-ów na Bitcoina notowanych hurtowo. W pierwszym dniu kwietnia odnotowano odpływ środków w wysokości 85 milionów dolarów z dziesięciu nowych ścieżek inwestycyjnych śledzących ceny tego aktywa cyfrowego.

Presja na rynek po danych z sektora produkcji

Spadek na rynku kryptowalut był również reakcją na mocniejsze niż oczekiwano dane z sektora produkcji w USA. To wydarzenie dodatkowo wpłynęło na już niestabilną sytuację na rynku.

Nastroje na rynku a przyszłość Bitcoina

Nastroje na rynku określane są jako „ekstremalna chciwość”, co sugeruje przyspieszoną presję kupna w najbliższych dniach. To z kolei może pomóc Bitcoiowi w powrocie na ścieżkę wzrostową. Rynek kryptowalut jest znany z dużej zmienności w okresie poprzedzającym halving Bitcoina, dlatego inwestorzy powinni być przygotowani na większe wahania cen w ciągu najbliższych dwóch tygodni.