Monad zbiera 225 milionów dolarów na rozwój blockchainowej warstwy pierwszej – najnowsze doniesienia z branży kryptowalut


Monad pozyskał 225 milionów dolarów na rozwój blockchainowej warstwy pierwszej

Monad, firma rozwijająca wydajną blockchainową warstwę pierwszą zgodną z Ethereum, niedawno pozyskała imponującą kwotę 225 milionów dolarów. Środki te teraz są kierowane na rozbudowę zespołu poprzez proces rekrutacji topowych specjalistów.

Kevin Canlas dołącza do zespołu jako starszy projektant

Kevin Canlas, który wcześniej pracował przy kolekcji NFT Isekai Meta oraz w firmie zabezpieczeń smart contractów Cyfrin, objął stanowisko starszego projektanta w Monad. Jego zadaniem będzie prowadzenie wewnętrznych projektów oraz wspieranie startupów rozwijających się w ramach ekosystemu firmy.

SungMo Park liderem APAC i Koreą

Po swojej pracy w Polygon Labs, SungMo Park dołączył do Monad jako lider regionów Azji i Pacyfiku oraz Korei. Jest to pierwsze zatrudnienie firmy w regionie APAC, co świadczy o ekspansji firmy na globalnym rynku.

Ogłoszenie nowego stanowiska badacza ekonomii kryptowalutowej

Charlie Noyes z Paradigm, głównego inwestora w Monad, ogłosił otwarte stanowisko dla starszego badacza ekonomii kryptowalutowej w firmie. Jest to jedno z kilkunastu wakatów obecnie dostępnych, głównie w dziale inżynieryjnym.

Deficyt specjalistów marketingu w branży kryptowalut

Według Stephaena Moskowitza, założyciela firmy rekrutacyjnej Web3 Pyxis, na rynku pracy w kryptowalutach szczególnie poszukiwani są specjaliści ds. marketingu. Brakuje osób specjalizujących się w promocji w branży kryptowalut, co stanowi wyzwanie dla wielu firm.

Zmiany zatrudnienia w branży kryptowalut

W ostatnim czasie zaobserwowano kilka istotnych zmian osobowych w firmach z branży kryptowalut – Wyatt Lonergan opuścił Circle Ventures, Jack Melnick z Polygon Labs oraz Elisha Aswani zrezygnowała z pracy w Binance. To potwierdza dynamiczny charakter sektora, gdzie obserwuje się częste rotacje pracownicze.