Nadchodzące zmniejszenie wynagrodzenia za blok bitcoina: prognozy na tle ceny BTC


Nadchodzące zmniejszenie wynagrodzenia za blok bitcoina (halving) – jakie prognozy na tle ceny BTC?

Zbliżające się kolejne zmniejszenie wynagrodzenia za blok bitcoina, znane jako halving, budzi wiele spekulacji wśród inwestorów. Obecna cena Bitcoina oscylująca w okolicach 69 351 dolarów sprawia, że wiele osób zastanawia się, jakie mogą być prognozy na tle tego wydarzenia.

Dotychczasowe doświadczenia z cyklami halvingu

Analizując ostatnie trzy cykle halvingu, można zauważyć, że po obniżeniu nagrody za blok Bitcoina obserwowano ogromny wzrost zmienności oraz spadki cen o 30-40%. Następnie jednak miały miejsce gwałtowne wzrosty, które doprowadziły do osiągnięcia nowych szczytów cenowych.

Prognozy na przyszłość po kolejnym halvingu

Warto zauważyć, że obecne zmniejszenie ceny BTC jest mniej znaczące – spadki cen nie przekraczają 25%. To może sugerować, że po nadchodzącym halvingu możemy spodziewać się łagodniejszego wzrostu, niż miało to miejsce po poprzednich obniżeniach nagrody za blok.

Wpływ Spot Bitcoin ETF na rynek

Należy również zauważyć, że wprowadzenie Spot Bitcoin ETF przyczyniło się do pogłębienia niedoboru BTC na rynku, co z kolei prowadzi do wzrostu cen. Nowe narzędzie inwestycyjne znacząco zmienia zachowanie rynku, redukując długoterminową zmienność i obniżając poziom bieżących niepewności.

Lucas Kiely zwraca szczególną uwagę na konieczność zmiany strategii inwestycyjnej. Zaleca on podejście do tematu halvingu bardziej jak tradycyjni inwestorzy akcyjni, niż typowi inwestorzy kryptowalutowi.

Długoterminowi posiadacze Bitcoinów zmieniają rynek

Coraz więcej posiadaczy Bitcoinów staje się inwestorami długoterminowymi, co ma wpływ na zmniejszenie zmienności cen. Obecnie to właśnie długoterminowi inwestorzy mają decydujący wpływ na rynek, a ich decyzje determinują zachowanie cenowe.

Stabilne zyski po halvingu

Przewiduje się, że po nadchodzącym halvingu możemy spodziewać się bardziej stabilnych i mniej spektakularnych wzrostów cen Bitcoina. Liczba Bitcoinów trzymanych przez długoterminowych inwestorów osiągnęła rekordowy poziom, co znacząco zmienia dynamikę rynku.

Zmniejszona zmienność cen Bitcoina

Wzrost zainteresowania Spot Bitcoin ETF przyczynił się do spadku zmienności cenowej Bitcoina. W efekcie coraz więcej inwestorów musi zmienić swoje podejście, aby osiągnąć bardziej stabilne i przewidywalne inwestycje na rynku kryptowalut.