Oszuści kryptowalutowi zatrzymani przez policję w Korei Południowej – skala przestępstwa szokuje!


Południowokoreańska policja aresztowała oszustów kryptowalutowych na 4,1 miliona dolarów

W ostatnich dniach południowokoreańska policja dokonała aresztowania dwóch oszustów za udział w przestępstwie związany z kryptowalutami o wartości 4,1 miliona dolarów. Sprawa ta wzbudziła duże poruszenie w kraju oraz zwróciła uwagę na rosnący problem oszustw związanych z inwestycjami w cyfrowe waluty.

Oszuści podszywali się za ekspertów od kryptowalut

Według informacji przekazanych przez policję, aresztowani oszuści, w wieku od 20 do 30 lat, podszywali się za ekspertów od kryptowalut, aby oszukać seniora na imponującą kwotę około 5,5 miliarda koreańskich wonów (ok. 4,1 miliona dolarów).

Oszustwo oparte na obietnicach wysokich zwrotów z inwestycji

Oszuści zaoferowali swojemu potencjalnemu inwestorowi zwrot z inwestycji na poziomie aż 70% w ciągu zaledwie czterech tygodni, wykorzystując jako pretekst wysoki wzrost na rynku kryptowalut. W celu zdobycia zaufania, przedstawiali fałszywe dokumenty sugerujące posiadanie dużego portfela kryptowalut oraz kontraktów dotyczących nieruchomości o łącznej wartości 15 milionów dolarów.

Wzrost liczby oszustw z kryptowalutami w Korei Południowej

Policja zwraca uwagę na coraz większą liczbę oszustw związanych z kryptowalutami wraz ze wzrostem sektora kryptowalut w Korei Południowej. To nie pierwszy przypadek oszustwa na dużą skalę, który wstrząsa krajem.

Oszustwo firmy Haru Invest i celebryci oskarżeni o promowanie fałszywych projektów

Jeszcze w lutym władze finansowe aresztowały trzech seniorów z firmy Haru Invest pod zarzutem oszustwa na ogromną kwotę około 1,1 biliona wonów (ok. 828 milionów dolarów), na szkodę 16000 klientów. Dodatkowo, celebryci i influencerzy w Korei Południowej zostali oskarżeni o promowanie fałszywego projektu kryptowalutowego o nazwie Winnerz, co dodatkowo podkładało ogień pod beczkę prochu.

Demaskowanie wielopoziomowego oszustwa z kryptowalutami

Policja Południowokoreańska zdołała również zdemaskować zorganizowaną grupę przestępczą, która w latach 2020-2021 oszukała inwestorów na ogromną kwotę 14 milionów dolarów, aresztując 25 podejrzanych. To tylko część problemu, który obecnie staje się coraz bardziej palący w kontekście kryptowalut w Korei Południowej.