Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

„Peter Schiff żałuje nieinwestowania w Bitcoina w 2010: Kontrowersje i obawy inwestora”

Peter Schiff, znany inwestor zainteresowany złotem, żałuje niezainwestowania w Bitcoina w 2010 r. Kontrowersje budzi zmiana jego stanowiska wobec kryptowalut. Ostrzega też przed słabnącymi kryptowalutowymi ETF-ami i wyraża obawy co do przyszłości Bitcoina oraz sceptycyzm wobec nadchodzącego halvingu.

Peter Schiff żałuje niezainwestowania w Bitcoina w 2010 roku

Peter Schiff, znany inwestor specjalizujący się w złocie, niedawno wyraził żal za niezainwestowanie w Bitcoina w 2010 roku. Mimo tego, podkreślił, że ta decyzja nie zmienia jego ogólnego podejścia do kryptowalut. Schiff jest znany z krytyki Bitcoina i innych kryptowalut, uważając je za spekulacyjne i niestabilne inwestycje.

Kontrowersje wokół zmiany stanowiska wobec Bitcoina

W swoich wypowiedziach Schiff zauważył, że wiele serwisów zajmujących się kryptowalutami fałszywie twierdzi, iż zmienił swoje stanowisko wobec Bitcoina jedynie z powodu żalu związanej z brakiem inwestycji w tę kryptowalutę we wczesnych latach. Inwestor podkreśla, że jego sceptycyzm wobec Bitcoina pozostaje niezmienny, pomimo osobistego żalu za utraconą okazję.

Słabsze wyniki kryptowalutowych ETF-ów

Schiff również zwrócił uwagę na słabe wyniki niektórych kryptowalutowych ETF-ów, takich jak Valkyrie Bitcoin Miners ETF. Ten konkretny ETF stracił aż 35% swojej wartości od szczytu osiągniętego w grudniu 2023 roku, co zdaniem inwestora jest dowodem na ryzykowny charakter inwestycji w kryptowaluty.

Obawy na temat przyszłości Bitcoina

Peter Schiff kwestionuje również pozytywne prognozy dotyczące Bitcoina, wskazując na trudności, z jakimi borykają się firmy zajmujące się wydobyciem tej kryptowaluty. Wyraża on obawy o fragylny rynek ETF-ów i ostrzega przed poważnymi konsekwencjami dla inwestorów, którzy dołączają do niego w późnym etapie, zwłaszcza w obliczu nadchodzącej „kryptozimy”.

Sceptycyzm wobec halvingu Bitcoina

Schiff wyraził swoje wątpliwości co do wpływu zbliżającego się halvingu na cenę Bitcoina. Argumentuje, że ponad 90% całkowitej podaży Bitcoina już istnieje, co sprawia, że jego zdaniem halving nie będzie miał istotnego wpływu na cenę tej kryptowaluty. Jego sceptycyzm wobec potencjału wzrostowego Bitcoina związane z halvingiem stoi w kontraście do powszechnej nadziei na wzrost wartości tej kryptowaluty w związku z tym wydarzeniem.