Rewolucja ETF-ów na Bitcoina: Zyski wydobywców w świetle Halvingu

16 lutego 2024 | 06:45

ETF-y na Bitcoina: korzystne trendy dla akcji wydobywców

W styczniu 2024 roku świat finansów został wstrząśnięty pojawieniem się łańcuchowych funduszy ETF Bitcoina, które okazały się niezwykle korzystne dla akcji wydobywców Bitcoina. Od tamtej pory rynek kryptowalut i akcji związanych z jego wydobyciem przeżył prawdziwą rewolucję, przynosząc zyski inwestorom oraz generując interesujące trendy w branży.

Wzrost popularności ETF-ów na Bitcoina

Od momentu uruchomienia 10 ETF-ów na Bitcoina, zarejestrowano wzrost łącznych aktywów AUM przekraczający 36 miliardów dolarów. To imponująca kwota, która świadczy o zaufaniu inwestorów do rynku kryptowalut oraz gotowości do inwestowania w tę nową aktywę.

Skok cen Bitcoina

W wyniku intensywnej aktywności na rynku, cena Bitcoina w tym tygodniu wzrosła do 50 000 dolarów, osiągając ten poziom po raz pierwszy od grudnia 2021 roku. To istotny rozwój, który przyciąga uwagę inwestorów z całego świata.

Dynamiczny rozwój wydobywców Bitcoina

Z danych wynika, że spośród 12 największych publicznych wydobywców Bitcoina, aż 9 odnotowało dwucyfrowe wzrosty w ciągu ostatniego miesiąca. W 2024 roku akcje wydobywców Bitcoina przeżywają prawdziwy rozkwit, outperformując Bitcoina i przynosząc zyski inwestorom.

Zjawisko Halvingu

Co cztery lata w świecie Bitcoina ma miejsce zjawisko zwanego Halvingiem, czyli zmniejszeniem nagrody za blok o połowę. Kolejne Halving odbędzie się 20 kwietnia 2024 roku, co oznacza, że nagroda za blok zmniejszy się z 6,25 Bitcoina do 3,125 na blok. Spadek nagrody o połowę będzie miał istotny wpływ na przychody wydobywców Bitcoina, redukując je o 50%.

Wpływ Halvingu na akcje wydobywców Bitcoina

Analizy wskazują, że inwestorzy w akcje wydobywców Bitcoina traktują je jako wysokie beta inwestycje w cenę Bitcoina. Przed zbliżającym się Halvingiem inwestorzy powinni zwracać uwagę nie tylko na cenę Bitcoina, ale także na potencjał przychodów tych spółek poprzez analizę hashprice i specyficzne operacje każdej z firm.

Przyszłość akcji wydobywców Bitcoina

Przed nami czas dużej niepewności i zmian w kontekście zbliżającego się Halvingu. Wydobywcy Bitcoina muszą obserwować rynek, wprowadzać ulepszenia technologiczne, obniżać koszty oraz poprawiać efektywność floty, aby poradzić sobie z tym wydarzeniem – nie tylko skoncentrować się na cenie Bitcoina. Inwestorzy muszą być świadomi tego, że zmiany na rynku kryptowalut mogą mieć istotny wpływ na wartość akcji spółek związanych z wydobyciem Bitcoina.