Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Sensacyjna kryptowalutowa intryga: Współpraca Blockchain Association z senatorem Warren – co stoi za listem?


Organizacja Blockchain Association proponuje współpracę z senatorem Elizabeth Warren w sprawie kryptowalut

Organizacja Blockchain Association, non-profit zajmująca się wsparciem gospodarki cyfrowymi aktywami, odpowiedziała na list senator Elizabeth Warren dotyczący zatrudnienia osób związanych z rządem w sektorze kryptowalut. CEO Kristin Smith zaoferowała współpracę, reagując na obawy wyrażone przez Warren 18 grudnia w swoim liście.

Obawy senator Warren dotyczące zatrudnienia byłych urzędników w sektorze kryptowalut

Senator Warren wyraziła obawy, że osoby pełniące funkcje państwowe mogą wykorzystać swoje stanowiska do pracy w sektorze kryptowalut w przyszłości. Wskazała na informacje o byłych pracownikach obrony i organów ścigania, którzy rzekomo utrudniają proces regulacji aktywów cyfrowych.

Odpowiedź CEO Kristin Smith z Blockchain Association

CEO Kristin Smith podkreśliła zaangażowanie Blockchain Association w przejrzystość. Zaznaczyła obecność byłych profesjonalistów z branży wojskowej i wywiadowczej w swoim zespole. Smith podkreśliła, że ich przyciąga do sektora kryptowalut wspólna wartość wolności i kreatywności.

Krytyka listu Warren przez Jerrego Brito, CEO Coin Center

Jerry Brito, CEO organizacji Coin Center, skrytykował list Elizabeth Warren jako „publiczny występ zastraszania”. Brito podważył potrzebę dodatkowej przejrzystości i sugerował, że organizacje non-profit powinny być wyłączone spod nadzoru rządowego.

Stanowisko senator Warren wobec aktywów cyfrowych i giełd kryptowalutowych

Elizabeth Warren, dość głośna krytyczka aktywów cyfrowych, popiera środki mające na celu zapobieganie nielegalnemu wykorzystaniu. Jej działania spowodowały reakcję m.in. giełd takich jak Coinbase, które zdementowały zarzuty dotyczące zatrudnienia byłych urzędników rządowych w celu forsowania swoich interesów i utrudniania postępu w kwestiach regulacyjnych.

Jest to jedno z wielu sporów dotyczących regulacji kryptowalut, które mają istotny wpływ na rozwój tej branży w przyszłości. Dalsza współpraca między organizacjami non-profit, takimi jak Blockchain Association, i przedstawicielami władz może być kluczem do znalezienia rozwiązania korzystnego dla obu stron i zapewnienia transparentności oraz odpowiedniej regulacji w obszarze kryptowalut.