Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Zaskakujące wydarzenia przed halvingiem Bitcoina: co spowodowało przyspieszenie terminu?


Zjawisko halvingu Bitcoin: zmniejszenie emisji nowych monet

Zbliża się kolejne halving Bitcoin (BTC), czyli moment obniżenia nagrody za wydobyty blok. Pojawiły się przewidywania, że następne obniżenie emisji nowych monet w sieci Bitcoina może nastąpić 15 kwietnia, zamiast planowanej wcześniej daty 20 kwietnia. Co spowodowało ten nagły zwrot wydarzeń?

Wzrost wolumenu transakcji i przyspieszenie czasu halvingu

Wzrost wolumenu transakcji Bitcoina spowodował przyspieszenie czasu do kolejnego obniżenia nagrody za blok w sieci. Od 14 lutego średni dzienny wolumen handlowy Bitcoina wzrósł z 24 miliardów USD do około 40-52 miliardów USD w połowie marca. To znaczący skok, który wpłynął na termin halvingu.

Dynamiczne zmiany na rynku kryptowalut

Środowy wolumen handlowy Bitcoina osiągnął niemal 1 bilion USD, dzień po ogłoszeniu początkowego nowego wskaźnika ATH (All-Time-High). Od początku marca kryptowaluta zbliża się do ustanowienia nowego ATH po raz pierwszy od 2021 roku, co wywołuje burzliwe reakcje na rynku.

WPŁYW Firma JP Morgan na rynek kryptowalut

Firma JP Morgan oszacowała, że Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) straciło 4,3 miliarda USD wypływów od stycznia, głównie po konwersji na ETF z Bitcoina na równowartość. To istotna informacja, która może wpłynąć na zachowanie inwestorów na rynku kryptowalut.

Rosnący wolumen handlowy Bitcoina

Średni dzienny wolumen handlowy Bitcoina wzrósł znacząco pod koniec lutego, osiągając 40 miliardów USD w porównaniu do wcześniejszych 24 miliardów USD do połowy lutego. Od momentu zbliżenia się Bitcoina do nowego ATH od marca 2022 r., średni dzienny wolumen handlowy osiągnął około 52 miliardów USD, co świadczy o dynamice rynku kryptowalut.