Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

„Halving i nowe życie przestarzałych maszyn do kopania Bitcoinów – rewitalizacja rynku kryptowalut”


Przedsiębiorstwo SunnySide Digital odświeża przestarzałe maszyny do kopania Bitcoinów

Firma SunnySide Digital, specjalizująca się w hurtowej sprzedaży sprzętu do kopania kryptowalut, przygotowuje się do rewitalizacji około 6000 starszych maszyn do wydobywania Bitcoinów w USA. Planuje ona zatrzymanie tych urządzeń, aby poddać je procesowi odświeżenia, po czym trafią one do magazynu w Colorado Springs, gdzie będą sprzedane za granicę.

Planowane wsparcie dla klientów kopiących kryptowaluty

SunnySide Digital posiada imponujący 35 000-stopowy obiekt, który służy jako miejsce przyjmowania sprzętu od klientów zajmujących się kopaniem kryptowalut. Przestarzałe maszyny stanowią tylko część kilkuset tysięcy urządzeń, które firma planuje odnowić w perspektywie dużego, czwartorocznego wydarzenia w świecie blockchaina Bitcoina, znanego jako halving.

Redukcja nagrody za wydobycie Bitcoina i konieczność obniżenia kosztów energii

Oczekiwane przeprowadzenie halvingu pod koniec kwietnia spowoduje ograniczenie nagrody, która stanowi główne źródło dochodu dla kopaczy kryptowalut. Firmy takie jak Marathon Digital Holdings i Riot Platforms będą zmuszone obniżyć koszty zużycia energii, aby zachować zyskowność biznesu w obliczu zmniejszonej nagrody za kopanie Bitcoina.

Odstawienie do Afryki i Ameryki Południowej większości używanych obecnie maszyn do kopania

Około 600 000 komputerów serii S19, które obecnie są powszechnie stosowane w skali globalnej do wydobycia kryptowalut, opuszcza USA, kierując się głównie do Afryki i Ameryki Południowej. Specjalistyczne maszyny do kopania wymagane są do walidacji transakcji na blockchainie i generowania nagrody w postaci ustalonej liczby tokenów.

Halving jako mechanizm regulujący rynek kryptowalut

Halving, wprowadzony przez anonimowego twórcę Bitcoina, Satoshiego Nakamoto, ma na celu utrzymanie twardego limitu 21 milionów tokenów. Kolejne wydarzenie z serii halving odbędzie się w przyszłym miesiącu i będzie to czwarte wydarzenie tego typu od 2012 roku. Nagroda za blok spadnie z obecnych 6,25 Bitcoina do 3,125, co może istotnie wpłynąć na dynamikę rynku kryptowalut.