IREN z Kolumbii Brytyjskiej: Ekscytujący wzrost akcji przed halvingiem Bitcoina


Firma IREN z Kolumbii Brytyjskiej świętuje wzrost cen akcji przed halvingiem Bitcoina

Firma wydobywcza Bitcoin, IREN, z siedzibą w Kolumbii Brytyjskiej, ogłosiła dynamiczny wzrost wartości swoich akcji w związku z nadchodzącym halvingiem Bitcoina. Planowana ekspansja i podwojenie mocy komputerowej floty wydobywczej przyczyniają się do coraz większego zainteresowania inwestorów.

Planowana ekspansja i wzrost mocy obliczeniowej

IREN poinformowała, że jest w pełni zfinansowana na realizację ambitnych planów ekspansji do roku 2024, które zakładają podwojenie mocy obliczeniowej floty. Obecnie jej moc wydobywcza wynosząca 8 ekshaszów na sekundę, ma wzrosnąć do imponujących 20 EH/s w ciągu kolejnych dziewięciu miesięcy. Ta dynamiczna ekspansja przyczyniła się do zwiększenia produkcji nowych jednostek Bitcoina, co z kolei przekłada się na coraz bardziej atrakcyjną pozycję firmy na rynku kryptowalut.

Skokowy wzrost wartości akcji

Po ogłoszeniu planów ekspansji cena akcji IREN wzrosła o 19%, osiągając poziom 6,42 USD za akcję – najwyższą wartość od lutego. To pozytywna reakcja inwestorów na strategiczne decyzje firmy oraz jej potencjał rozwoju w kontekście zbliżającego się halvingu Bitcoina.

IREN – lider w sektorze

IREN i inne firmy z branży wydobywczej Bitcoin zyskują na wartości, zyskując reputację bardziej ryzykownych, ale jednocześnie obiecujących inwestycji w kryptowaluty. Działania podejmowane przez IREN podczas ostatnich trzech miesięcy pokazują, że firma umiejętnie radzi sobie z wyzwaniami stawianymi przez rynek, w tym działania konkurencji oraz czynniki zewnętrzne, takie jak ETF-y Bitcoina i zbliżający się halving.

Planowane zyski i wartość firmy

Analitycy przewidują, że po osiągnięciu mocy 20 EH/s, IREN może osiągnąć roczny zysk w wysokości 269 milionów USD. Obecna wartość rynkowa firmy to 672,5 miliona USD, co świadczy o zaufaniu inwestorów do strategii i potencjału rozwojowego firmy w dynamicznie rozwijającym się sektorze kryptowalut.