Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

„Jak halving Bitcoina wpłynie na sieć Litecoin? Analiza i prognozy”


Efekt nadchodzącego halvingu Bitcoina na sieć Litecoin

Dane na łańcuchu bloków wskazują na wzrost nowych użytkowników dołączających do sieci Litecoin (LTC) przed nadchodzącym halvingiem Bitcoina, wydarzeniem prawdopodobnie wywołującym znaczące zmiany cenowe dla projektów opartych na Proof-of-Work.

Wzrost aktywnych portfeli Litecoin

Dane Santiment pokazują, że aktywne portfele posiadaczy Litecoinów wzrosły z 7,92 miliona do 8,01 miliona między 29 lutego a 25 marca, co oznacza wzrost o 90 000 adresów. Prócz potwierdzenia wzrostu nowych użytkowników, wzrost zasilonych portfeli wskazuje na napływ świeżych środków finansowych do ekosystemu Litecoin.

Możliwa zmiana górników po halvingu

Eksperci spekulują, że górnicy kryptowalut mogą przeskoczyć do innych sieci Proof-of-Work po kwietniowym halvingu Bitcoina, który zmniejszy nagrody za wydobycie BTC o połowę. Dlatego strategiczni gracze rynkowi dołączają do alternatywnych projektów PoW, jak Litecoin, oczekując, że nadchodzący halving Bitcoina podniesie ceny LTC i będzie miał pozytywny wpływ na blockchain.

Akcja cenowa i prognozy

Obecnie cena Litecoinów wynosi 89,74 USD, zyskując 3,51% w ciągu ostatnich 24 godzin. Litecoin utrzymuje dynamiczne wzrosty od 20 marca i zyskał 4,92% w ciągu ostatnich siedmiu dni. Napływ zasilonych portfeli przed halvingiem Bitcoina może wesprzeć stabilny wzrost cen, pokonując znaczący opór na poziomie 95 USD. Takie wydarzenia mogłyby napędzić wzrost LTC w kierunku 100 USD w nadchodzących dniach.