Minimalne standardy cybernetyczne dla technologii współpracy i inne nowości legislacyjne – Co warto wiedzieć?


Senator Ron Wyden przedstawia projekt ustawy dotyczący minimalnych standardów cybernetycznych dla technologii współpracy

Senator Ron Wyden z Oregonu zaprezentował nowy projekt ustawy, który ma na celu ustanowienie minimalnych federalnych standardów cybernetycznych dla popularnych technologii współpracy, takich jak Slack i Teams. Zaproponowana ustawa ma zwiększyć bezpieczeństwo danych oraz chronić użytkowników tych platform przed atakami cybernetycznymi.

Nowe ramy regulacyjne dla technologii współpracy

Ustawa przedstawiona przez senatora Wydena zakłada, że Instytut Norm i Technologii Stali (NIST) będzie odpowiedzialny za określenie interoperacyjnych standardów dla tych technologii. Ponadto, projekt wymusi również stosowanie szyfrowania end-to-end, co ma dodatkowo zwiększyć poziom bezpieczeństwa komunikacji.

Radha Plumb nowym Szefem Cyfrowym i Szefem Sztucznej Inteligencji w Departamencie Obrony

Radha Plumb oficjalnie objęła nową rolę Szefa Cyfrowego i Szefa Sztucznej Inteligencji w Departamencie Obrony, zastępując Craiga Martella. Jej główne zadania będą związane z rozwijaniem nowych technologii oraz zabezpieczeniem infrastruktury cyfrowej Departamentu Obrony.

Projekt ustawy Government Facilities to Affordable Housing Conversion Act

Kolejny projekt ustawy, Government Facilities to Affordable Housing Conversion Act, ma na celu przekształcenie nieużytkowanych federalnych budynków na terenie USA na tanie mieszkania dla potrzebujących. Inicjatywa ma również na celu zmniejszenie liczby osób bezdomnych poprzez wykorzystanie istniejących zasobów budowlanych.

Grupa SSLC prezentuje zalecenia w celu przyspieszenia współdzielonych usług w administracji federalnej

Grupa Shared Services Leadership Coalition (SSLC) przedstawiła cztery kluczowe zalecenia legislacyjne i regulacyjne mające przyspieszyć adaptację współdzielonych usług w administracji federalnej. Ich celem jest usprawnienie efektywności i oszczędności w sektorze publicznym poprzez lepsze wykorzystanie zasobów.

Biuro ATF przypomina pracownikom o prawach whistleblowerskich

Po interwencji senatora Chucka Grassley’a, Biuro ds. Alkoholu, Tytoniu, Broni Palnej i Materiałów Wybuchowych przypomniało swoim pracownikom o prawach whistleblowerskich. Jest to istotny krok w zapewnieniu transparentności i walki z nadużyciami w organach państwowych.

GSA eliminuje zastosowanie substancji PFAS w czyszczeniu federalnych budynków

General Services Administration (GSA) ogłosiła plan eliminacji stosowania substancji PFAS w procesach czyszczenia federalnych budynków. Substancje te są szkodliwe dla zdrowia i środowiska, dlatego decyzja ta ma na celu ochronę pracowników oraz dbałość o stan naszej planety.

James Lee dołącza do Chainalysis, koncentrując się na przestępczości związanej z kryptowalutami

James Lee, były szef IRS-Criminal Investigations, rozpoczyna nową rolę jako globalny szef rozwijania zdolności w firmie Chainalysis. Jego głównym obszarem zainteresowań będą przestępstwa związane z kryptowalutami, a jego doświadczenie w dziedzinie ścigania przestępców będzie cenne dla firmy.

Keith Hardiman nowym Dyrektorem w Air Force

Keith Hardiman został mianowany Dyrektorem w enterprise information technology directorate United States Air Force. Jego głównym zadaniem będzie zarządzanie budżetem sektora informatycznego, który wynosi niemal 7 miliardów dolarów. Nowy dyrektor ma duże doświadczenie w branży technologicznej i jest uznawany za eksperta w dziedzinie nowoczesnych technologii.

Wsparcie dla weteranów Senatu

Przywódcy Komitetu ds. Weteranów Senatu zabiegają o wyższe wskaźniki inflacji dla weteranów i ich rodzin. Proponowane zmiany mają na celu zwiększenie świadczeń dla osób, które służyły w siłach zbrojnych oraz ich najbliższych. Wsparcie dla weteranów to ważny element polityki społecznej, który wymaga ciągłej troski i uwagi wobec potrzeb tej grupy społecznej.