Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

NFT w pełnym rozkwicie: Captain Tsubasa, metawersum i inwestycje o wartości 1 miliarda dolarów


Gra Captain Tsubasa z NFT zadebiutowała na platformie blockchain Oasys

Z najnowszych informacji wynika, że gra oparta na tokenach niematerialnych (NFT) Captain Tsubasa miała swoją premierę na blockchainie Oasys. Produkcja, nawiązująca do popularnej japońskiej mandze, zdobyła uznanie wśród miłośników kryptowalut oraz graczy zainteresowanych innowacyjnymi rozwiązaniami w branży gier.

Uczelnia koreańska wspólnie z LG uruchomiła metawersum

Kolejnym istotnym wydarzeniem jest uruchomienie metawersum przez koreańską uczelnię we współpracy z firmą zależną od LG. Ta nowatorska inicjatywa w obszarze rzeczywistości rozszerzonej cieszy się dużym zainteresowaniem społeczności akademickiej oraz branży technologicznej i stanowi przykład rozwijających się trendów w dziedzinie wirtualnej rzeczywistości.

Wzrost inwestycji w gry blockchainowe bliski 1 miliarda dolarów

Inwestycje w gry wykorzystujące technologię blockchain zbliżyły się do imponującej kwoty 1 miliarda dolarów w kwietniu. Ten dynamiczny rozwój rynku świadczy o rosnącym zainteresowaniu innowacyjnymi rozwiązaniami oraz potencjale sektora gier wirtualnych opartych na blockchainie.

Wywołane kontrowersje – Dolce & Gabbana i Coffeezilla

W świecie NFT nie brakuje również kontrowersji. Dolce & Gabbana znalazła się w centrum uwagi w związku z opóźnieniami w dostawie swoich tokenów niematerialnych, co spowodowało spadek wartości aktywów. Z kolei znany YouTuber Coffeezilla ujawnił rzekome oszustwo firmy stosującej sztuczną inteligencję Rabbit związanego z NFT, rzucając cień na wiarygodność niektórych podmiotów w branży.

Innowacyjne projekty w Korei Południowej

Koreańska uczelnia Yonsei zaskoczyła swoją społeczność akademicką, uruchamiając wirtualny świat metawersum o nazwie „Meta Yonsei” z ograniczonym dostępem dla studentów. To kolejny przykład kreatywnego wykorzystania nowoczesnych technologii w edukacji oraz eksploracji możliwości wirtualnej rzeczywistości.

Powyższe wydarzenia stanowią jedynie wycinek z dynamicznie rozwijającego się świata NFT. Obserwujemy coraz większe zainteresowanie, innowacje oraz kontrowersje wokół tokenów niematerialnych, które wpływają na kształtowanie przyszłości cyfrowej ekonomii.