„Oprogramowanie GEOBOX dla Raspberry Pi – anonimowe narzędzie cyberprzestępców na Telegramie”


Cyberprzestępcy oferują na Telegramie oprogramowanie GEOBOX dla Raspberry Pi

Cyberprzestępcy wykorzystujący Telegram jako platformę sprzedażową udostępniają specjalne oprogramowanie o nazwie „GEOBOX” przeznaczone dla minikomputera Raspberry Pi. Narzędzie to umożliwia nawet niedoświadczonym hakerom przekształcenie Raspberry Pi w anonimowe narzędzie do prowadzenia ataków cybernetycznych.

Cena i warunki zakupu GEOBOX

GEOBOX dostępny jest na kanałach Telegram za opłatę 80 USD miesięcznie lub 700 USD za dożywotnią licencję, którą można uiścić za pomocą kryptowalut. Ta forma płatności zapewnia anonimowość zarówno dla sprzedawcy, jak i nabywcy.

Odkrycie narzędzia przez analityków z Resecurity

Podczas dochodzenia w sprawie wysokiej kradzieży bankowej, która dotknęła firmę z listy Fortune 100, analitycy z Resecurity natknęli się na oprogramowanie GEOBOX. Po nabraniu tego narzędzia do analizy, ostrzegli, że stanowi ono bardzo skuteczne narzędzie, mogące utrudnić śledzenie działań cyberprzestępców przez organy ścigania.

Funkcje i możliwości GEOBOX

Badacze wymieniają główne możliwości GEOBOX, które obejmują m.in. fałszowanie danych GPS, emulację sieci Wi-Fi, unikanie zabezpieczeń antyfraudowych, maskowanie adresu IP poprzez anonimowe proxy oraz wsparcie dla protokołów VPN.

GEOBOX:

  • Skupia się na oszustwach i anonimizacji.
  • Jest idealny do nielegalnych działań online.
  • Może być wykorzystywany do koordynacji cyberataków, operacji na darknecie, oszustw finansowych, rozpowszechniania złośliwego oprogramowania czy kampanii dezinformacyjnych.

Dostępność i użyteczność GEOBOX dla cyberprzestępców

Mimo że GEOBOX nie wprowadza nowych funkcji, niedostępnych w innych narzędziach, jego kompleksowy i prosty interfejs sprawia, że jest on idealny dla osób poszukujących szybkiego wdrożenia nowego narzędzia do hakowania. Dostępność i łatwość użycia czynią GEOBOX szczególnie atrakcyjnym dla początkujących cyberprzestępców sięgających po takie narzędzia po raz pierwszy.