Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Oszustwo w kryptowalucie – Stephen Harrison udawał szefa HyperVerse

Oszustwo z kryptowalutą odkryte! Stephen Harrison z Tajlandii udawał szefa HyperVerse, oszustwem objęte są inwestycje z Azji, Afryki i Pacyfiku. Cybercrime Magazine relacjonuje tę sprawę oraz informuje o zagrożeniach cyfrowych. Podcasty i sekcje magazynu zapewniają wszechstronną wiedzę o cyberbezpieczeństwie.

Oszustwo z kryptowalutą! Stephen Harrison z Tajlandii udawał szefa HyperVerse

Stephen Harrison, Brytyjczyk mieszkający w Tajlandii, został ostatnio ujawniony przez redakcję Cybercrime Magazine za udawanie głównego wykonawcy kryptowalutowego schematu HyperVerse. W zamian za to otrzymał nie tylko pieniądze, ale także nietypowy „bonus”.

Nagana za udawanie Stevena Reece’a Lewisa

Harrison przyznał się do udawania Stevena Reece’a Lewisa, rzekomego szefa firmy HyperVerse odpowiedzialnego za jej wzloty i upadki. Za swoją rolę w oszustwie otrzymał odmienne niż standardowe wynagrodzenie – 180 000 tajskich bahtów oraz darmowy garnitur.

Osoba z fałszywymi referencjami

Szokującym faktem okazało się, że firma przedstawiła Harrisona jako osobę posiadającą fałszywe referencje. To doprowadziło do odkrycia całości oszustwa, które związało się z zatonięciem kryptowalutowego schematu HyperVerse.

HyperVerse – schemat dla inwestorów z Azji, Afryki i Pacyfiku

HyperVerse miał na celu zaangażowanie inwestorów z krajów rozwijających się w Azji, Afryce i na Pacyfiku. Niestety, schemat zakończył się klęską, pozostawiając liczne osoby pozbawione znacznych środków finansowych.

Ofiary straciły miliony dolarów

Ofiary oszustwa HyperVerse w wyniku zatajenia środków finansowych straciły miliony dolarów. To sprawiło, że sprawa stała się tematem szerszej dyskusji w środowisku cybernetycznym.

Cybercrime Magazine i jego rola

Cybercrime Magazine jest znaczącym źródłem informacji o cyberbezpieczeństwie. Redakcja zajmuje się nie tylko relacjonowaniem incydentów, ale także edukowaniem społeczeństwa na temat zagrożeń cyfrowych.

Podcasty i sekcje magazynu

Cybercrime Magazine oferuje różnorodne treści, od informacji o oszustwach, po aktualności o cyberatakach i naruszeniach danych. Jedną z kluczowych sekcji są również relacje dotyczące fuzji i przejęć w dziedzinie cyberbezpieczeństwa.

Jednak to codzienne podcasty są prawdziwym hitem magazynu, prezentując historie ofiar oszustw, działania organów ścigania, opinie dostawców usług oraz wypowiedzi ekspertów ds. cyberbezpieczeństwa.