Stablecoin Tether kontra oszustwa: DOJ i FBI interweniują


Stablecoin Tether walczy z oszustwami technicznymi i współpracuje z DOJ i FBI

Stablecoin Tether, jeden z największych i najbardziej popularnych emitentów kryptowalut na świecie, współpracował z Departamentem Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych (DOJ) oraz Federalnym Biurem Śledczym (FBI), aby zająć 1,4 miliona USD związanych z siecią oszustw technicznych, które wykorzystywały podstępne reklamy typu pop-up, celując w podatne osoby starsze.

Osoby starsze padły ofiarą oszustwa

Ofiary tego oszustwa były wprowadzane w błąd, poddawane presji i zmuszane do uwierzenia, że ich urządzenia zostały skompromitowane, a następnie przekonywane do konwertowania swoich środków na kryptowaluty i przesyłania ich do portfeli kontrolowanych przez hakerów.

Rekultywacja środków dla pokrzywdzonych

Tether zapowiedział, że odzyskane środki zostaną zwrócone pokrzywdzonym przez oszustów, co stanowi znaczący krok w ich wysiłkach na rzecz zachowania integralności w branży.

Paolo Ardoino, CEO Tether, podkreślił zaangażowanie firmy w ochronę użytkowników i likwidację nielegalnych działań w przestrzeni kryptowalut.

Integracja Tether z platformą Celo

Stablecoin Tether (USDT) zintegrował się z mobilną platformą warstwową Celo, oferując korzyści takie jak niskie opłaty transakcyjne i poszerzając swoje zastosowanie dla różnych celów, takich jak przekazy pieniężne, oszczędzanie, pożyczki, transakcje międzyrówieśnicze i płatności międzynarodowe.

Przejście Celo na sieć warstwy 2 zbudowaną na Ethereum

Celo przechodzi na sieć warstwy 2 zbudowaną na Ethereum, z planami wykorzystania USDT jako waluty gazowej w ramach ekosystemu w celu zwiększenia efektywności transakcji w zdecentralizowanych aplikacjach (dApps) skoncentrowanych na płatnościach, pożyczkach i nie tylko.

Ekspansja konkurenta Tether – USDC wyemitowane przez Circle

Konkurencyjny stablecoin Tether, czyli USDC wydany przez Circle, również podobnie jak Tether, rozszerzył swoją integrację z platformą Celo w styczniu, co wskazuje na trend integracji stablecoinów z wschodzącymi platformami.