Wzrost cen akcji MicroStrategy po halvingu bitcoina: prognoza analityków i inwestycje firmy


Analitycy przewidują wzrost cen akcji MicroStrategy po nadchodzącym halvingu bitcoina

Mark Palmer, analityk z firm inwestycyjnych, podniósł swoją prognozę cenową dla akcji MicroStrategy (MSTR) z 990 do imponujących 1875 dolarów za akcję. Decyzja ta została podjęta w kontekście nadchodzącego halvingu bitcoina oraz oczekiwanej dalszej tendencji wzrostowej cen tej kryptowaluty. Obecna cena akcji MicroStrategy wynosiła 1538 dolarów w poniedziałek, co oznacza wzrost o 125% od początku roku i 8% w porównaniu do miesiąca wcześniejszego.

Prognoza cenowa a perspektywy dla bitcoina

Prognoza cenowa na poziomie 1875 dolarów za akcję zakłada wzrost ceny bitcoina do imponujących 150 000 dolarów do końca 2025 roku, zgodnie z informacjami udostępnionymi przez Palmera. Nadchodzący halving bitcoina, w połączeniu ze wzrostem popytu na ETF-y oparte na tej kryptowalucie, może spowodować tzw. „szok podaży”, wpływając pozytywnie na wartość tego aktywa cyfrowego.

MicroStrategy inwestuje w bitcoina

Należy zauważyć, że MicroStrategy zwiększa liczbę posiadanych bitcoinów przez 15 kolejnych kwartałów, obecnie dysponując 214 246 BTC. Firma ma zamiar kontynuować inwestycje w bitcoina, co potwierdzają kolejne decyzje i transakcje, takie jak niedawny kontrakt na pożyczkę przekształcalny senior w wysokości 500 milionów dolarów, mający na celu zakup kolejnej puli tej kryptowaluty.

Prognozy rynkowe i analizy

Analizy wskazują, że historycznie po halvingach bitcoina obserwowany był wzrost ceny tej kryptowaluty. Analitycy z Bitfinex również przewidują pozytywny scenariusz, prognozując wzrost ceny bitcoina o imponujące 160% do ponad 150 000 dolarów w ciągu najbliższych 14 miesięcy.

Podsumowanie

W kontekście nadchodzącego halvingu bitcoina oraz wzrostu zainteresowania kryptowalutą, prognozy cenowe dla akcji MicroStrategy są optymistyczne. Decyzje inwestycyjne firm oraz analizy rynkowe sugerują dalszy rozwój tej sytuacji i potencjalne wzrosty wartości aktywów cyfrowych. MicroStrategy, jako firma zainwestowana w bitcoina, odgrywa istotną rolę w tym ekosystemie, podejmując kolejne kroki w celu zwiększenia swojego udziału w tej dynamicznie rozwijającej się branży.