Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Zaawansowane analizy wskazują na zbliżenie Bitcoina do poziomu 72 800 USD


Bitcoin zbliża się do poziomu 72 800 USD

Z ostatnich analiz rynkowych wynika, że inwestorzy zainteresowani kryptowalutą Bitcoin mają powody do optymizmu. Zasoby przechowywane w portfelach posiadających od 10 do 10 tysięcy monet osiągnęły najwyższy poziom od 20 miesięcy. Analitycy zauważyli również większe szanse na osiągnięcie przez Bitcoina wartości 72,8 tysiąca dolarów w najbliższych dniach.

Akumulacja Bitcoinów przed halvingiem

Według firmy analizującej blockchain, Santiment, portfele przechowujące od 10 do 10 tysięcy monet zgromadziły aż 51 959 BTC 24 marca – jedno z największych dni akumulacji w ostatnim czasie. Po tej akumulacji, ogólna ilość monet przechowywanych przez tę grupę wzrosła do rekordowego poziomu 13,19 miliona monet, co stanowi najwyższy wynik od 20 miesięcy.

Halving jako czynnik wzrostowy

Niezwykle istotnym wydarzeniem, które zwiększyło zainteresowanie inwestorów Bitcoina, jest zbliżający się halving. To zjawisko, powtarzające się co cztery lata, polega na redukcji nagród za blok oraz spowolnieniu procesu tworzenia nowych monet. Decyduje to o ograniczonej podaży kryptowaluty, co często skutkuje wzrostem jej wartości.

Pozostałe analizy rynkowe

Rezerwy stablecoinów przechowywane przez wspomniane portfele gwałtownie spadły, co również wskazuje na zwiększone zainteresowanie inwestorów Bitcoina. Analitycy techniczni, tak jak Ali Martinez, prognozują dalszy wzrost wartości cyfrowego aktywa. Martinez sugeruje, że cena Bitcoina może wzrosnąć nawet do 71 800 USD w krótkim okresie, pod warunkiem utrzymania wsparcia na poziomie 70 400 USD.

Należy również wspomnieć, że Martinez wcześniej przewidział, iż Bitcoin może osiągnąć wartość 72 880 USD po wyjściu z fazy korekty. W najbliższych tygodniach sytuacja na rynku kryptowalut, zwłaszcza w kontekście Bitcoina, z pewnością będzie śledzona przez inwestorów z dużym zainteresowaniem.